Zavrieť

Porady

Správnosť faktúry

Prosím poradiť. Dostala som faktúru na úhradu za dodaný tovar od firmy , ktorá uvádza platné IČ DPH a vystavili ju bez DPH s dodatkom : nie som platcom DPH. Je to v poriadku? myslim, že nie. Mám im to vrátiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Treba sa pýtať vo firme, prečo uvádzajú, že nie sú platci DPH, ak sú uvedený medzi platiteľmi DPH.... nie sú náhodu platiteľmi podľa paragrafu 7? ak áno, tak to je v poriadku
    avalik registrovaných podľa paragrafu 7 nemôžeš označovat ako platitelov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zenea áno, overovala som si to cez FS , sú evidovaní podľa § 7a
    amera Naša firma mala tiež ten problém stali sme sa platiteľmi podľa §7 a figurovali sme v zozname ako plátca DPH. My sme tu faktúru prerobili a poslali bez IČA DPH. požiadajte o opravu.
    JAJA11 Registrovaný pre daň podla 7 by nemali uvadzat IC DPH na fa, len DIC.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    registrovaní podľa paragrafu 7 a 7a nie sú "platitelia", sú len registrovaní pre daň.

    Doplnenie:
    VIES overi len platnost IC DPH - tam sa ale nedozvies, ci ide o platitela DPH alebo len registrovany subjekt pre DPH - to ci je platitel, zistis na stranke FS - v informacnych zoznamoch - zoznam registrovanych danovych subjektov pre DPH
    Naposledy upravil avalik : 02.04.16 at 08:33
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    amera Ja to viem ale ak si zisťujete podľa IČO DPH či je platcom DPH tak vás vihodnoti ako platcu DPH
    avalik doplnila som odpoved
    Zenea Dik
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.