Zavrieť

Porady

Zápis o exekúcii na LV - prevod bytu do osobného vlastníctva

Potrebovala by som v poradiť: Na stavebné bytové družstvo Ža – Hájik sme podali žiadosť o odkúpenie družstevného bytu do vlastníctva. T.č. nás družstvo vyzvalo na prevod bytu do osobného vlastníctva - úhradu nesplateného investičného úveru (anuity) a poplatkov s tým spojených a následne podpísanie zmluv. Nemáme žiadne nedoplatky na nájomnom. Stalo sa však, že bytového družstvo má na seba exekúciu a na našom liste vlastníctva je v časti ťarchy – ako prvé záložné právo v prospech Slovenskej záručnej a rozvojovej banky za poskytnutie úveru a ďalej sú tam exekučné príkazy na vykonanie exekúcie od súdneho exekútora.
Prosím o radu, čo sa môže stať, keď si teraz byt odkúpim, ale na katastri je na liste vlastníctva príkaz na vykonanie exekúcie. Ako mám postupovať. Veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Mali by ste mať prednostné právo na odkúpenie bytu ale neviem ako to v takomto prípade funguje.
    No peniaze by som hneď tak niekomu do rúk nedával a zvlášť nie bytovému družstvu, lebo by sa mohlo stať, že prídete aj o peniaze aj o byt.

    Zápis o exekúcii na LV - prevod bytu do osobného vlastníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.