Zavrieť

Porady

pokuta za neplatnú stk

Zdravím rád by som sa spýtal či už niekto dostal alebo pozná niekoho kto dostal pokutu z obvodného úradu za neplatnú stk pre motorové vozidlo. Nedávno som videl v televízi,i že sa chystajú dávať pokuty za neplatné stk či je niečom na tom pravdy. Ďakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No neviem či to bola STK alebo EK, ale na fy sme neustriehli 4 roky od kúpy vozidla nového a konateľ platil 166 eur tuším spomínal pokutu za neurobenú STK či EK. Takže totálny výmysel to nie je.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Hlavne ta reportaz bola o tom, ze sa zjednocuju databazy a pokutu vygeneruje pocitac akonahle zisti, ze evidovane auto nema platnu STK a EK. Doteraz boli pokuty, ked ta chytili pri kontrole policajti bez platnej STK, zacnu ale chodit pokuty aj ked s autom nevyjdes ani z dvora, pokial to auto nemas odhlasene.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
"11. Vozidlo, ktoré nemá platnú emisnú alebo technickú kontrolu, je podľa zákona 725/2004 Z. z. považované za nespôsobilé. Použitím nespôsobilého vozidla v cestnej premávke sa dopúšťate priestupku a vystavujete sa riziku priameho postihu pri cestnej kontrole, regresu poisťovní v prípade uplatňovania nároku na náhradu škody vzniknutej pri dopravnej nehode alebo pokuty od obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (príslušného podľa miesta trvalého pobytu fyzickej osoby alebo sídla právnickej osoby). Pracovníci úradov majú prístup do automatizovaného informačného systému technických kontrol vozidiel, do ktorého STK priebežne v reálnom čase zaznamenávajú výsledok každej technickej kontroly kdekoľvek na Slovensku. Vedia teda zistiť, či má vozidlo platnú technickú kontrolu.

12.Novelizácia zákona 725/2004 Z. z., ktorá vstúpila do platnosti 1.2.2012, hovorí, že obvodný úrad dopravy uloží tomu, kto nepodrobil vozidlo v ustanovenej lehote pravidelnej technickej alebo emisnej kontrole, pokutu 166 eur (za každé vozidlo a za každú kontrolu) bez ohľadu na to, či je vozidlo prevádzkované alebo nie. Odporúčame vám preto vo vlastnom záujme dodržiavať zákonné lehoty kontrol alebo vozidlo, s ktorým nejazdíte, dočasne vyradiť z evidencie. Za nevykonanú administratívnu kontrolu (ak vám chýba nálepka alebo osvedčenie) uloží obvodný úrad pokutu 66 EUR...."

zo stránky: http://www.stkboatplus.sk/otazky.htm#neplatna
6 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Prečo by auto nespôsobilé na prevádzku nemohlo stáť na dvore ?!?
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

bodliak Pozri príspevok
Prečo by auto nespôsobilé na prevádzku nemohlo stáť na dvore ?!?
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
NO my povedz ako systém vygeneruje, že auto stojí vo dvore. Nemá to ako systém zistiť takže fasneš pokutu aj ked auto stojí vo dvore. A fasneš ju z úradu nie od policajtov.

Ak auto nebude stáť vo dvore a nebude mať platnú STK a EK, tak fasneš pokutu od úradov a ešte aj od policajtov ak ťa lapia.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
bodliak Pozri príspevok
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
nepoplietli, vyplýva to zo zákona.

Zákon č. 519/2011 Z. z., ktorým sa s účinnosťou od 1.2.2012 mení a dopĺňa zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, upravil aj výšku pokút za správne delikty súvisiace s neabsolvovaním povinnej technickej kontroly vozidla (§ 107 zákona).
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Debilný zákon z debilnej hlavy,ktorá slúži iluminátskym bankárom a keď nemá ako,tak takto drzo okráda národ. Tento zákon len demonštruje "silu",čo všetko oni môžu a my znesieme.
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... vo svetle týchto pokút môžeme byť nakoniec radi, že neprešiel návrh EK, aby vozidlá staršie ako 4 roky absolvovali TK každý rok!
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Stefan2005 Pozri príspevok
nepoplietli, vyplýva to zo zákona.

... o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách
Auto zaparkované na dvore nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bodliak
Prečo by auto nespôsobilé na prevádzku nemohlo stáť na dvore ?!?
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
A ty si myslíš, že systém, ktorý kontroluje, či je vykonaná STK a EK vie, že auto nejazdí a stojí vo dvore? Alebo mu to hádam oznámi samotný majiteľ "Haló - systém - moje auto len stojí, neposielaj pokutu!". No akonáhle by šiel kontrolu urobiť, už je na ceste a bez platnej STK a EK. Takže preventívne je pokuta na mieste.
Teda PZP, platnú EK, STK musí mať každé vozidlo (podľa doby v prevádzke sú zákonné lehoty), ktoré má EČV a nie je odhlásené z prevádzky.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
bodliak Pozri príspevok
Auto zaparkované na dvore nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách.
... ale veď čítaj...

- použitím nespôsobilého vozidla v cestnej premávke sa dopúšťaš priestupku a vystavuješ sa riziku priameho postihu pri cestnej kontrole...

- vozidlo stojace vo dvore sa dopúšťa správneho deliktu súvisiaceho s neabsolvovaním povinnej technickej kontroly vozidla
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no ale mňa by zaujímalo, či to reálne aj funguje, a či sú databázy spojené.... kolega čo si kúpil nové auto tak so starým prestal jazdiť, a stálo mu pred činžiakom... (ok, neriešme, že ho mal odpratať, keď ho nepoužíva a že zbytočne zaberal miesto na parkovanie... ) avšak čo ma zarazilo, fasol výzvu od obvodného úradu nech do 7 dní predloží doklad o absolvovaní TK a EK (bolo to v novembri 2012) t.j. je to relatívne čerstvá info.. auto medzi časom síce dal zošrotovať, ale bonzol ho dajaký sused... takže databázy asi neboli prepojené.. lebo by fasol rovno pokutu...

ďalšia vec, obvodné úrady majú dávať pokuty aj za nepoistené autá z PZP, lebo si porovnávajú databázy poisťovní s databázou policajtov... čo je už od roku 2002 avšak že by dávali nejak vo veľkom tieto pokuty sa nedá povedať... lebo hrozba pokuty 3320 € je podľa mňa dosť vysoká na to, aby bol ešte stále taký vysoký počet nepoistených aut aj v dnešnej dobe...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Tak som začal lúskať § 107.
Sankcie sa udeľujú za porušenia vozidiel podľa jednotlivých paragrafov.

Paragraf 18 je prestavba. Netýka sa.
Paragraf 21 začína slovami (1) Prevádzkovateľ vozidla, ktoré je v premávke na pozemných komunikáciách, je povinný... Takže nič.

Ďalšie sa týkajú samotných staníc STK, prevádzkovateľov STK a EK, atď.

Ale možno som niečo prehliadol...

Ktorá konkrétna sakcia § 107 sa týka vozidla v evidencii, na značkách, ale ktoré ale nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Ice dive Pozri príspevok
no ale mňa by zaujímalo, či to reálne aj funguje...
"V poslednom období sa na mňa obrátilo viacero vodičov a majiteľov vozidiel, že dostali od príslušného obvodného úradu pre cestnú dopravu list o začatí správneho konania o uložení pokuty za to, že vozidlo nebolo v stanovenom termíne na technickej a emisnej kontrole...."
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
bodliak Pozri príspevok
...Ktorá konkrétna sakcia § 107 sa týka vozidla v evidencii, na značkách, ale ktoré ale nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách ?
z pohľadu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách vyzerá situácia úplne inak. Nejde len o jazdu ako takú, ale o samotné držanie vozidla.

§ 107, zákon č. 725/2004 Z.z.:
(2) Pokutu 165,96 eura uloží obvodný úrad dopravy
c) prevádzkovateľovi vozidla za každé vozidlo, ktoré nepodrobil v ustanovenej lehote technickej kontrole pravidelnej podľa § 50 ods. 1, emisnej kontrole pravidelnej podľa § 68 ods.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stefan2005 Pozri príspevok
"V poslednom období sa na mňa obrátilo viacero vodičov a majiteľov vozidiel, že dostali od príslušného obvodného úradu pre cestnú dopravu list o začatí správneho konania o uložení pokuty za to, že vozidlo nebolo v stanovenom termíne na technickej a emisnej kontrole...."
no to je síce pekné to je teória... ale hovorím, že kolegu natrel nespokojný sused, lebo zaberal parkovacie miesto... otázne je aká je prax... odkiaľ boli tí vodiči... napr. obvodný úrad Humenné kontroluje databázy a zasieľa poisťovniam každý mesiac dotaz či sú tieto a tieto autá poistené aby mohli udeliť pokutu za neuzavreté PZP od 16,60 do 3320 €... s inými úradmi som sa zatiaľ nestretol, že by to robili a to máme od demonopolizácie PZP 11 rokov... proste ostatné obvodné úrady na to zvysoka kašlú... preto je ešte stále na cestách okolo 100 000 nepoistených aut... lebo reálne hrozba a výška pokuty v praxi nefunguje...

preto je otázka ako to funguje v praxi... možno teraz povedia bububu udelia 3-4 ľudom pokutu, markíza a joj spravia reportáže o zlých úradníkoch a veselo sa na to bude kašľať ďalej...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bodliak: auto je prevadzkovane na poz. komunikaciach akonahle ma EVC ... nie je podstatne ci ide po ceste alebo stoji v garazi ...
ma EVC = je prevadzkovane ...

prevadzkovane NErovna sa ide po ceste
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tri dni pred uplynutím platnosti STK mi odídu komplet brzdy a pri tej príležitosti dám opraviť aj výfuk a vyšteľovať motor. Čo čert nechce,brzdové kotúče budú až o tri dni a ešte aj automechanik ochorie. To mi chcete povedať,že aj pre toto dostanem pokutu? Alebo som sám,nemám nikoho,odídem do zahraničia,prídem mesiac po ukončení platnosti STK a tiež som zrelý na pokutu tomuto židáckemu systému?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Ice dive Pozri príspevok
... otázne je aká je prax...
... no pre presnú evidenciu sa asi treba obrátiť na jednotlivé OU (či MV SR) v rámci slobodného prístupu k informáciam
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bodliak Pozri príspevok
Tak som začal lúskať § 107.
Ktorá konkrétna sakcia § 107 sa týka vozidla v evidencii, na značkách, ale ktoré ale nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách ?
(2) Pokutu 166 eur uloží obvodný úrad dopravy tomu, kto
c) nepodrobil vozidlo v ustanovenej lehote technickej kontrole pravidelnej podľa § 50 ods. 1; pokuta sa uloží za každé vozidlo,
d) nepodrobil motorové vozidlo v ustanovenej lehote emisnej kontrole pravidelnej podľa § 68 o
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať