Zavrieť

Porady

Čerpanie SF a rozpoč.skladba

Ahojte.
Chcela by som sa informovať ohľadom čerpania SF a rozpočtovej skladby. My to robíme tak, že tvorba SF ide do 637016 a čerpanie potom bez rozpočtovej skladby, nakoľko sú to tie isté vytvorené peniaze a nie peniaze naviac. Kolegyňa v RO mi to však hádže aj tvorbu aj čerpanie do 637016, čím podľa mňa mi umelo navyšuje o to čerpanie výdavky. Nechce si dať povedať. Robím to zle ja alebo ona? že čerpanie SF ide bez rozpočtovej skladby. Viete mi poradiť, nájdem to niekde v zákone alebo nejakom opatrení, aby som jej to vedela podložiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nás na to upozorňovali na školeniach o účtovníctve min.3roky dozadu. Vo výkazoch za rozpočet to musí byť vidieť.
    EK=642014 čerpanie SF (na stravné, športové výdavky, prísp. na regeneráciu)
    zdroj=111
    na 26.mieste rozp.klas. je uvedený kód 8
    Pozrite FS 11/2007, niekde sa tam nájdete.
    všetko dobré

    andrea_mar je offline (nepripojený) andrea_mar

    andrea_mar
    Ďakujem Katka, ale potom tomu už vôbec nerozumiem. Prvý krát dám do výdavkov tvorbu SF 637016 (a tie peniaze neminiem, mám ich uložené na účte a pri čerpaní použijem tiepeniaze z 637016 ktoré som vytvorila) a potom ich dám druhý krát do čerpania 642014? Veď sa mi o toľko zbytočne navýšia výdavky v rozpočte.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    vobec neviem o čom hovorite - ved tvorba SF ide z vydavkoveho uctu z rozp. polozky 637016.
    sumu ktoru vytvorite prijmete na ucet SF MD 221 a D 472,
    čerpanie SF uctujete MD 472 v analyt. cleneni na napr. stravne, soc. vypomoc, doprava do zamestn. a pod. a D 221
    Aby som vysvetlila, 637016 sa použije, keď peniaze odchádzajú z výd.účtu. Potom sa používa samostatne EK na SF, tj aj príjem aj výdaj. Bez udania EK pri výdaji mi ani štátna pokladnica platbu nepustí, a preto aj tam aj v účtovníctve používame EK tak ako som napísala. Nič sa viac z výd. účtu neodčerpáva, lebo je to EK pre SF.
    PS sme štátna RO

    andrea_mar je offline (nepripojený) andrea_mar

    andrea_mar
    Ďakujem asma, všetko rozumiem účtovne, aj čerpanie, len čo s rozpočtovou klasifikáciou. Pri tvorbe 637016 a pri čerpaní?
    Ahojte, môžem Vás poprosiť pre tých, čo sme nový v účtovnícte obci, aj ja mám s tým problém - účtovne nie so 472, ale tiež neviem, čo s rozpočtovou skladbou keď je tvorba 637016, keď príjem tiež do RS príjem? Aká RS? a potom čerpanie znova RS? Ako to robíte prosím Vás ostatní. Veľká vďaka

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    príjem na účte SF MD 221 zdroj 111 RP 292027 kod 008
    čerpanie Dal 221 zdroj FK RP 642014 kod 008

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    ked tvorim SF z vyd uctu tak strana D učet 222 RK 637O16 a poslem na ucet SF
    prijem na ucet SF - MD 221 žiadna rozp. skladba a D 472 analytika napr. v SY "1" dam 1
    cerpanie SF uctujem MD 472 a D 221
    učet 221 mam bez analytiky
    učet 472 mam analytiku napr.
    472 SY "1" - 1 - pridel SF
    472 SY"1" - 2 - čerpanie na stravovanie zamestnancov
    472 SY "1" - 3 - čerpanie na dopravu do zamestnania
    472 SY "1" - 4 - čerpanie na soc. vypomoc
    a podobne
    na učte 472 sa vôbec nepouziva rozp. klasifikacia ani kod zdroja takisto ani na ucte 221

    Čerpanie SF a rozpoč.skladba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.