Zavrieť

Porady

Dan z prijmu fo a provizia z ovb

Dobry den,
Chcela by som vediet ake danove priznanie mam podat - a ci b, ak som minuly rok cely pracovala a mala som zaroven proviziu z ovb nieco do 200 eur.
Vraj nejak do 500 je to oslobodene tak neviem.
Ďakujem za akekolvek cenne informacie a pomoc
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a ny prijem si pocas roka nemala?
Helennnuska Pocas roka som normalne pracovala plus to z ovb. Keby si odvadzam iba z prijmu zo zavyslej cinnosti tak je to pre mna ok, len k tomu som mala este tu proviziu. Tak teraz som moc na vazkach A ci B?
veronikasad máš pridelené DIČ z DU ?
Helennnuska Dic mam pridelene a robila som to popri zamestnani
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ide o príjem podľa § 6, kde nie je žiadna suma oslobodená od dane, Pri zdanení príjmu z OVB môžeš uplatniť40 %-né paušálne výdavky, ak si platila preddavky na zdr. poistenie, pripočítaš ich k výdavkom.

    Podávaš DP typu B, do ktorého zahrnieš príjem zo zamestnania (§ 5), aj príjem z podnikania (§6)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Helennnuska Ďakujem moc za odpoveď.
    Ale do zdrav.a soc.som neodviedla nie.
    Musim to dodatocne? A to uplatnenie tych pausalnych vydavkov musi byt (aj ked som si poistenia) neodviedla?
    Neda sa iba klasika dan?
    veronikasad Do ZP odvedieš potom čo ti prísl. ZP vykoná ročné zúčtovanie za rok 2015. Predpokladám, že si sa po pridelení DIČ prihlásila v ZP ako SZČO.

    Prečo si chceš dobrovolne navyšovať základ dane ( a tým aj nedoplatok na zdr.poistení) tým, že si príjem z provízie neznížiš o paušálne výdavky ?
    Helennnuska A ak som to robila na dohodu, nie zivnost?
    Helennnuska A ked to nemam ako zivnost ale iba dohodu?
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V takomto prípade nemusíš nič podať. Ak si celý rok robila a máš z toho 200 Eur, aký to malo zmysel?
    veronikasad naozaj ? a čo príjem zo zamestnania ? Píše o sume provízie, nie celkovom príjme ...

    Dan z prijmu fo a provizia z ovb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.