Zavrieť

Porady

rozpočtový (hospodársky) rok pre daňové priznanie

Dobrý deň,
v júni 2011 som začal podnikať na živnosť, chcel by som sa vás spýtať či som povinný podávať daňové priznanie za rok 2011 ak som realne prevadzkoval živnosť v roku 2011 len 7 mesiacov (teda od júna 2011). ako som sa dočítal tak hospodarsky rok sa nie vždy zhoduje s kalendárnym rokom takže v tom mám trochu zmätok. Od tohto daňového priznania záleží aj to či budem mať povinnosť platiť soc. odvody a preto neviem či sa táto povinnosť vyvodzuje s daň.priznania za rok 2011 alebo to bude závisieť od príjmov ktoré budem mať po realnych 12 mesiacoch od začiatku prevádzkovania živnosti. prosím posielajte všetky rady a pripomienky, vopred vám všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...hospodársky rok sa týka PO a je ho potrebné dopredu oznámiť na DÚ. Ty si FO a zdaňuješ príjmy za kalendárny rok - všetky, teda nie len zo živnosti, ak si také mal. Teda je Tvojou povinnosťou podať DP za rok 2011. Odvody do SP sa budú posudzovať podľa DP za rok 2011.
    Naposledy upravil tictac7 : 09.02.12 at 05:12

    rozpočtový (hospodársky) rok pre daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.