Zavrieť

Porady

Daňové priznanie k DPH

Som z toho zmagorená. Sedím nad tlačivom a poucením k nemu uz pol dna a stale neviem co patri do ktoreho riadku. Tak napr. ak som kupila tovar v CR -Mam si dan priznat aj uplatnit- v ktorých riadkoch? a co obycajne sluzby poskytovane a prijimane v ramci SR? Ani jednym riadkom v priznani nie som si 100% ista
A hovorilo sa o akychsi prilohach- su na to tlaciva alebo ak nie co to ma vsetko obsahovat?(mam na mysli suhrnný vykaz a tlacivka typu Supis dokladov o kúpe tovarov a sluzieb ...)? Co vsetko musim robit?
Poradte prosim so mate skusenosti uz z maja(25.6.) ja som Q- platca.
Budem povdacna za akekolvek ohlasy. Dakujem.
Naposledy upravil danasv : 08.07.04 at 13:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Dodanie tovaru z IČŠ : - daň na výstupe: základ r.4 a časť r.1, daň r.2
    - daň na vstupe: daň r.17
    Služby na výstupe v tuzemsku: základ r.3 a časť r.1, daň r.2
    Služby na vstupe v tuzemsku: daň r.15

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Kolónky súhlasia tak, ako uviedla viktoria.
    Čo sa týka príloh, ak máš na mysli súhrnný výkaz DPH, je to predpísané tlačivo (podobné ako DP, oranžový pásik, zelený podklad), podáva sa štvrťročne - vývozcovia do EÚ. Druhé spomínané tlačivo súpis dokladov o kúpe tovarov a služieb - patrí k žiadosti o vrátenie DPH zahraničnému zástupcovi podľa §61 a 62 zákona - viď príloha č.4 zákona.

    Zhrniem:
    - ak nevyvážaš do EÚ a netýka sa ťa vrátenie dane zahr. osobe, resp. zahr. zástupcovi, tak nemusíš podávať nič, len 2 ks DP: 4 na starom tlačive, 5-6 na novom tlačive. Dúfam, že som sa nikde nepomýlil, ak áno, opravte ma...

    Daňové priznanie k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.