Zavrieť

Porady

vysoky cukor

Zdravim,
existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Na zníženie cukru dobre pôsobí pridávanie mletej škorice do kávy, čaju, na krupicu..... Ale musí to byť aspoň pol malej lyžičky na jeden krát.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...kru-v-krvi.htm a teraz su na trhu nove kvapky diaval,ale dieta,stravovaci rezim,dostatok pohybu a zmena zivotneho stylu mozu pomoct v znizeni cukru v krvi.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    fazulove supy, cucoriedka, medvedica lekarska, zerucha

    zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

    zelenydom
    Presne cifry zatial este nepoznam (nejde o mna ale o rodica), ale je dost mozne, ze ten zvyseny cukor bude diagnostikovany, takze zatial, kym to nie je overene a vycislene sa snazim nazbierat co najviac info

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    mojej matke nedávno "vybehol" cukor, vymenila sladené minerálky za čisté-neochutené, trošku obmedzila keksíky a všetko je OK.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ak mu vysoký cukor bol diagnostikovaný raz alebo náhodne to neznamená,že to je cukrovka...
    na potrvdenie či vyvrátenie cukrovky sa robia testy...

    lola87 je offline (nepripojený) lola87

    lola87
    zelenydom Pozri príspevok
    Zdravim,
    existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
    Vdaka
    Mne vo velkej miere pomohol topinambur. Pijem BIO čaj z topinambura a do toho ešte topinamburové tabletky.

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Stévia cukrová alebo Stévia sladká, je to bylina 300 krát sladšia ako cukrová repa. Obsahuje sladké zlúčeniny glykozidy, ktoré sú vynikajúcim nekalorickým sladidlom hlavne pre diabetikov.
    Okrem sladivých látok - glykozidov, obsahujú listy Stévie aj ďalšie zlúčeniny, ktoré dodávajú tejto rastline jedinečné liečebné vlastnosti. Sú to chlorofyl, xantofyl, oligosacharidy, voľné uhľohydráty, aminokyseliny, saponíny, bielkoviny, vlákninu, rôzne éterické oleje, triesloviny, minerály a vitamíny: vápnik, draslík, chróm, kobalt, železo, magnézium, mangán, fosfor, selén, kremík, zinok, vitamín C, beta-karotén (vitamín A), riboflavín (vitamín B2), tiamín (vitamín B1), niacín (vitamín B3), tokoferol (vitamín E), bioflavonoidy (vitamín P) a vitamín K.
    Dá sa pestovať aj v kvetináčoch. Hodne je o nej napísané na nete.
    Indeed obsahuje , len by bolo treba dnne zjesť aspoň kg aby si organizmus niečo všimol..

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Tiež škorica a kokos, mám cukrovku aj inzulín ale vyhýbam sa umelým sladidlám, radšej bez cukru. Stévia mi nechutí, v nápojoch aj jedlách je strašne horká. Najlepší liek na cukrovku je pohyb a čistá hlava bez stresov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zelenydom Pozri príspevok
    Zdravim,
    existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
    Vdaka
    ..jedno s druhým význam nedáva ............

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zelenydom Pozri príspevok
    Zdravim,
    existuje nejaka bylinka, caj alebo nieco z prirodnej lekarne, cim si moze clovek pomoct ak mu bol diagnostikovany vysoky cukor v krvi (nie je to este na inzulin, ale treba si davat pozor)?
    Vdaka
    buchač Pozri príspevok
    ..jedno s druhým význam nedáva ............
    ...upresním...

    Aký vysoké hladiny cukru ?....nakoľko u zdravého dospelého jedinca sa výška pohybuje v rozpätí od tých 3 - 6 mmol/l v závislosti od jednotlivých labákov ( niekde prísnejšie ,niekde voľnejšie sú ...) ...
    Takže ???

    Výraz diagnostikovaný u mňa znamená , že to diabetológ hádam aj potvrdil ...že sa potom nejedná iba o nejaké chvíľkové zbláznenie organizmu...

    trisestri

    Re: vysoky cukor
    ...
    ale dieta,stravovaci rezim,dostatok pohybu a zmena zivotneho stylu mozu pomoct v znizeni cukru v krvi.
    ...týmto spôsobom sa dá aj pri aplikácii inzulínu ...šak poznám , viem...no nie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    misomiso Pozri príspevok
    Ja som pocul, ze grepfruit znizuje cukor.
    ...dobre si počul ....
    AJ grapefruit má takéto vlastnosti ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pmajap Pozri príspevok
    Tiež škorica a kokos, mám cukrovku aj inzulín ale vyhýbam sa umelým sladidlám, radšej bez cukru. Stévia mi nechutí, v nápojoch aj jedlách je strašne horká. Najlepší liek na cukrovku je pohyb a čistá hlava bez stresov.
    ...jj........aj preto sa neviem dočkať lepšieho počasia , nech sa vyšantím ( čítaj - prácou doničím , zhumpľujem ...) na chalupe ...
    Vždy tam mám dobré - výborné hodnoty mmol ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.