Zavrieť

Porady

vysoký zostatok na účte 211

JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

prosím poraďte mi, čo mám robiť, keď som pri ročnej účt.uzávierke zistila vyskoký zostatok v pokladni -účet 211, až +900.000,--.
Neviem si to nijako logicky odôvodniť, lebo firma ako celok vykázala stratu, na účte je takmer -700.000,--, dlho sa čerpá kontokorent. Poradí niekto?
Vopred ďakujem.
Usporiadat
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

prosím, pozrite sa sem niekto.....
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Pozrieť som sa pozrela. Ale tiež mám problém s dosť vysokou pokladňou a pritom na účte maximálny povolený kontokorent. Nič som nevyšpekulovala. Pripadá mi čudné napr. poskytnúť pôžičku niekomu ďalšiemu, keď ja sama mám problém a využívam kontokorent v banke.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

je to veľmi podivuhodné, logicky keď uvažujem, tak je prinajmenšom "divné", že mám stratu, ale v "kasi" hotový bank....
neporadí nám niekto....je to normálne?
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

prosím , mrknite sem očkom a poraďte,,,
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
konateľ, alebo spoločník, vyberajú peniaze v hotovosti. Tie sa dostávajú do pokladnice ako dotácia. Ale pokladňa nie je reálna, vari máte trezor?

pozri, či niekde nie je vysoký zostatok záväzkov, napr. 365?
Alebo nie sú zaúčtované úhrady DF v hotovosti - máš odsúhlasené SDK?
Ak vyčerpáš iné možnosti, tak tie peniaze sú u niekoho - daj si podpísať inventúru.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

práve že som v koncoch.... zostaky na 365 sú nulové....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JDM
práve že som v koncoch.... zostaky na 365 sú nulové....
Skús zobrať obraty účtu 211, možno je len niečo zlé naúčtované.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

už som skúsila takmer všetko, aj či som napr. namiesto 100.000,-- nefúkla milion, ale nie....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JDM
už som skúsila takmer všetko, aj či som napr. namiesto 100.000,-- nefúkla milion, ale nie....
Ak ich máš v pokladni viac ako na účte, a ten je správny, potom žiaden problém, máš prebytok.211/668, alebo rozdeliť medzi poraďákov.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

nerozumiem tomu, že prebytok 211/668, to sa musí zaúčtovať?
a keby som dala napr. namiesto pár výberov z účtu nie na 261, ale napr. ako výber pre vlastnú potrebu konateľa, to by bolo ako?


díky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JDM
nerozumiem tomu, že prebytok 211/668, to sa musí zaúčtovať?
a keby som dala napr. namiesto pár výberov z účtu nie na 261, ale napr. ako výber pre vlastnú potrebu konateľa, to by bolo ako?

díky
Môžeš to ešte dať na krátkodobú pôžičku spoločníkom 355/211, ale potom sa to musí vratiť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
aký máš stav 261 ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
aký máš stav 261 ?
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

na 261 je zostatok nulový
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
To že vykážem stratu neznamená že musím mať na 211 málo kešov. Určite musia byť neuhradené FA na 321 alebo pod..... uhradená 311 do pokladne.zostatok malý......možností je viac, Skús pozrieť v ktorom mesiaci sa 211 nabaluje.....
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

ekopo
To že vykážem stratu neznamená že musím mať na 211 málo kešov. Určite musia byť neuhradené FA na 321 alebo pod..... uhradená 311 do pokladne.zostatok malý......možností je viac, Skús pozrieť v ktorom mesiaci sa 211 nabaluje.....
Presne na toto som tiež myslela- pozri PS pokladne, či sa to neťahá už od minulého roku a potom stavy k poslednému dňu jednotlivých mesiacov, kde to vyskočilo oproti ostatným...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Pozri kto vyberal z BU. Netreba automaticky dávať do POK. Ak napr. KOnateľ vyberie 200000 Sk, asi to nedonesie účtovníčke.... do pokladnice.
A na výberovom lístku je napísane ko vybral. Tak sa dotyčného treba zavčasu pýtať, kam tie peniaze šli.
Ak nedonesie doklad,tak to treba naúčtovať priamo voči nemu ako pohľadávku. Môže to byť spoločník, alebo aj zamestnanec - podľa kompetencií. A nech sa podpíše.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

JDM môžem sa opýtať ako ste ten vysoký zostatok na 211 vyriešili? ja mám ten istý problém...v kontokorente sme v mínuse, v pokladni melón a neviem čo s tým...máme však pôžičky voči spoločníkom ale tie nemôžeme rozpúšťať kým čerpáme kontokorent, je to tak v Zmluve o KTK, časť tých peňazí je však v trezore aj keď nie všetky...je to OK? môže to tak ostať?...
Naposledy upravil Aisha : 16.04.07 at 13:24
0 0
tamik tamik

tamik je offline (nepripojený) tamik

Ja som prebrala účtovnícto a v pokladni mi zostal 1 milion cca samozrejme že nebol, bola som na školení dane a pani prednášateľka mi na dotaz čo s milionom v pokladni odpovedala, že žiadna požička podnikateľovi v s.r.o. prípadná kontrola mi to môže zdaniť ako daň z príjmu tak pomaly som sa miliona zbavila papierovo na konci roka / úhrada FD v hotovosti na papierovo ale aj tak mi zase na začiatku roka pribudlo par stotisíc no nedajú si povedať páni podnikatelia tvrdia veď sú to naše peniaze a darmo hovorím že nie su to sú peniaze nie su ich ale s.r.očky.Snažím sa vypratať pokladňu napr.odmena zo zisku vyplatená hotovosť alebo honorare akože hotovosť je to skrátka trápenie a nič sa s tým nedá robiť.Musíš trvať na tom aby zbytočne nevyberali z účtu ale
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Jooj kdeže, to si ani nedovolím im povedať že nech nevyberajú a keby im poviem že to nie sú ich peniaze ale s.r.o-čky tak ma asi rovno prepustia
Ale nejako som nepochopila z tvojho príspevku, že čo ti povedala tá pani prednášateľka ohľadom tej pôžičky? a keď im dávaš odmeny zo zisku tak to sa musí aj zdaniť, nie?
0 0
Načítať ďalšie