Zavrieť

Porady

Výška odstupného

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako vypočítam výšku odstupného ak zamestnanec bol od 2017 az do 13.7.2018 PN. Pn ukončil a chce nastúpiť do práce avšak chceme sa s nim dohodnúť na ukončení PP dohodou a prislúbiť mu mesačné odstupné ako dohodu. ako mu vypočítam priemerný hodinový zárobok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nebudeš počítaš priemerný zárobok ale pravdepodobný z príjmu, ktorý by dosiahol, ak by pracoval. Pri skončení PP Dohodou z organiz. dôvodov, ak PP trval mene ako 2 roky, má nárok na jednomesačné odstupné.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veroniak1982 dakujem. pri 40 hod. prac case je priemerny počet hodín173,92 a pri 38 3/4 je aky ? viete mi ešte to poradiť?
    Zlata46 (38,75/5)x21,74=168,49
    veroniak1982 ale mi neukončuje PP z organizačných dôvodov. Chceme sa s nim dohodnúť na dohode nakoľko bol uznaný za invalida a prepustiť ho nemôže len so súhlasom UPSVR.a k tej dohode mu dať odstupné.
    veronikasad to je jedno, spôsob výpočtu je rovnaký
    veronikasad 21.74*denný fond prac.času * pravdepodobný priemerný hodinový zárobok
    Zlata46 Môžete sa dohodnúť v DORPP na výške odmeny vo výške odstupného(odmena vo výške priemerného mesačného zárobku pri skončení pracovného pomeru)
    ivka70 moze, a moze sa tam napisat aj konkretna suma odmeny ....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.