Zavrieť

Porady

Ako účtovať materiál, výrobok?

Čaute všetci, potrebovala by som poradiť.
Zákazník kupuje tovar (šatky na sklad) a dáva ich malovať, resp. niektoré maľuje manželka. Neviem, si poradiť s účtovaním, či to účtovať ako materiál, vyčísliť nejakú cenu - alebo urobiť kalkuláciu. Neviem, nemám s tým skúsenosti, poraďťe. Lebo ostatné šatky účtujem ako tovar, a nemám s tým problém, len ich začali maľovať a to už nie je tovar....
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    petka24
    Čaute všetci, potrebovala by som poradiť.
    Zákazník kupuje tovar (šatky na sklad) a dáva ich malovať, resp. niektoré maľuje manželka. Neviem, si poradiť s účtovaním, či to účtovať ako materiál, vyčísliť nejakú cenu - alebo urobiť kalkuláciu. Neviem, nemám s tým skúsenosti, poraďťe. Lebo ostatné šatky účtujem ako tovar, a nemám s tým problém, len ich začali maľovať a to už nie je tovar....
    Ďakujem pekne
    Podľa mňa je to stále tovar, len ja by som to urobila nasledovne :
    Int.doklad - MD 112/D 132
    nákup farieb- MD 112/D 211(321)
    fa za maľovanie MD 112/D 321
    preúčt.na tovar- MD 132/D 112

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    petka24
    Čaute všetci, potrebovala by som poradiť.
    Zákazník kupuje tovar (šatky na sklad) a dáva ich malovať, resp. niektoré maľuje manželka. Neviem, si poradiť s účtovaním, či to účtovať ako materiál, vyčísliť nejakú cenu - alebo urobiť kalkuláciu. Neviem, nemám s tým skúsenosti, poraďťe. Lebo ostatné šatky účtujem ako tovar, a nemám s tým problém, len ich začali maľovať a to už nie je tovar....
    Ďakujem pekne
    Postupy účtovania §17 bod 9: "O tovare sa účtuje, ak sa nakupuje za účelom predaja, pričom nakúpený tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva sa, neprenajíma a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie.....". Keďže sa na šatky maľuje, ide o obstaranie materiálu (v podstate si si sama odpovedala).

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ondrejvla
    Podľa mňa je to stále tovar, len ja by som to urobila nasledovne :
    Int.doklad - MD 112/D 132
    nákup farieb- MD 112/D 211(321)
    fa za maľovanie MD 112/D 321
    preúčt.na tovar- MD 132/D 112

    a viete - trolinka brnknem , ale ako to technicky spraviť v Omege pri učtovaní cez sklady a fakturáciu z nich? - poradíte postup? - vexlovať to zo skladu materiálu na sklad tovaru? - ako výdajky? ako spraviť z viacerých materiálov výrobok, aby na karte - výdaj zo skladu tovaru už bol objednaný výrobok? (napr. hotový stô, pričom sa nakupujú pdnože a drevené pláty, ale fakturovať musím stôl 160x 130 ) ??
    dííík...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A kto maľuje tie šatky, vlastní zamestnanci alebo niekto cudzí?

    petka24 je offline (nepripojený) petka24

    smeja :) petka24
    šatky maľuje zamestnanec, ale mám aj dodávateľskú faktúru za maľovanie šatiek

    Ako účtovať materiál, výrobok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.