Zavrieť

Porady

Chobot A čo si robil doteraz v zahraničí? Pracoval si niekde? Ak áno, možno z toho ti vznikol nejaký nárok na podporu v nezamestnanosti, ale v tej krajine, kde si pracoval.
davidko12345 Ano pracoval som 4 roky v zahranici a mam pravo na davku v nezamestnanosti z tejto krajiny. Chcel som len vediet ci ako externy student mam pravo poberat davku v nezamestnanosti alebo ci ked nastupim na studium tato davka zanika.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Velni rad prispejem z mojich dani a odvodov na tvoje studium kdekolvek ( doma alebo v zahranici). Podmienoku je, ze to ze to do posledneho centu vratis dalsienu studujucemu v SR (odpracovanim ,, menej zaplatenej,, prace v SR). Mas zaujem studvat, pracovat, alebo poberat podporu v akejkolvek forme ? Na 25 rokov si mala dost casu ,,dostudovat,, bez dalsich nakladov pre ost. poplatikov ( vratane babiciek z Horneho Dolneho kde jej vnuk je po strednej xYxx bez zamestnania) . Je pre mna neprijatelne v tvojom 25 roku zivota naprogramovat dalsiu karieru na zaklade vychytralosti zneuzivanej praxe v EU. Prajem ti vela stastia v POCTIVEJ praci.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    davidko12345 Vdaka za Tvoj názor. Nie som nejaky priživník ktory by sedel doma a nič nerobil prave naopak. Samozrejme že budem pracovať popri štúdiu. Ale ak je nejaka možnosť na prilepsienie si prostrednictvom EU noriem alebo Slovenských tak to rád využijem
    jslancik prepáč, ale teraz si tvoje konanie odporuje. Ak vyhlasuješ, že "budeš pracovať" popri štúdiu, prečo sa pýtaš na dávky, podporu, prídavky? Jedno vylučuje druhé. Jedine ak by si pracoval načierno...

    "Samozrejme že budem pracovať popri štúdiu. Ale ak je nejaka možnosť na prilepsienie..."
    davidko12345 Moja otázka znela Či je popri externom štúdiu narok na nejake pridavky alebo podporu od štátu. Chcel som radu odborníka alebo niekoho kto sa vyzná v tomto odbore. Nepotrebujem Vase osobné názory na moj život a co mam a nemam robiť. Ak by som chcel hlupy komentar napisem do Topiek.sk. Pytam sa na zákon ktory sa vztahuje k mojej situacii. Vase osobne názory su mi ukradnute. Prajem prijemny den
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    popri externom štúdiu máš právo PRACOVAŤ.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si na SK nemala platene poistenie v nezamestnanosti aspon 2 roky (730 dni) z poslednych 3 rokov pred evidenciou na UP, narok na podporu v nezaemstnanosti ti nevznikne.
    Mozno by ti vznikol v krajine, kde si pracovala (zahranicie) a ak je to EU, da sa davka transferovat na SK.

    Davky v hmotnej nudzi pozri tu:
    http://www.upsvar.sk/br/odbor-social...page_id=311611
    davidko12345 ano mam pravo na davku v nezamestnanosti z krajiny EU kde som doteraz pracoval. Zaujíma ma či tento nárok nezanikne ked nastupim na studium externe ?

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Externe študujúci na Slovensku obvykle pracujú, samozrejme, ak majú kde. Nepíšeš, čo si robil -a, v zahraničí, poprípade v eu. Môžu ťa podporovať rodičia.
    Naposledy upravil sosak : 26.05.14 at 06:25
    davidko12345 Samozrejme že sa chystám pracovať Nie rodičia si to nemožu dovolit. Pracoval som v zahranici 4 roky a platil vsetky dane

    Mam 25 rokov a vraciam sa so zahraničia študovať externe na vysokú školu. Mám popri externom študiu právo na podporu v nezamestnanosti popripadne na nejake ine prídavky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.