Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Prečo zakladáš duplicitnú tému?
    Jednu si už založila!
    http://www.porada.sk/t223674-dobry-d...-pridavky.html
    Porušuješ pravidlá, preštuduj!
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Naposledy upravil misoft : 09.09.13 at 17:54
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Misoft......opravím ťa, podľa zákona č. 600/2003 v pl. znení a jeho § 3 platí....

    § 3
    Nezaopatrené dieťa
    (1) Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky,3) najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak
    a) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
    b) sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.
    misoft Hodím kontra z tohto zákona:
    §3 ods.3, písm. b - ona neprekročila štandardnú dĺžku - je teda stále nezaopatrená.
    A §4, ods.4, písm.d
    Mila123 hádať sa nebudem, dokazovať ti tiež nebudem, ale podotýkam, že čítať a písať viem.....
    avalik misoft, "najdlhsie do dovrsenia 25 rokov" potom straca statut nezaopatreneho dietata ... po 25 je bezpredmetne ci studuje, ci nie, ci prekrocila alebo neprekrocila standardnu dlzku studia
    Katharinaldina to znamena, ze nemam narok ani HN, a ani na rodinne pridavky,, velmi ste mi pomohli dakujem
    misoft Kua - baby - máte lepšie karty!
    Katharinaldina ospravedlňujem sa, nebola som si istá, či som ju správne zaradila, kedže toto je v rubrike právo,, a uvedomila som si , že som to mohla podrobnejšie vysvetliť aj po finančnej stránke,, kazdopadne mojim cielom nie je zahlcovat zbytocne toto forum,,, takze predoslu spravu vymazem
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Po dovršení veku 25 rokov sa pre účely dávky v hmotnej núdzi posudzuješ samostatne. Tvojim príjmom je 75 % sirotského dôchodku, čo je viac ako dávka v HN pre jednu plnoletú osobu. Nárok na dávku v HN ti nevznikne.

    Dobrý deň, v decembri dosiahnem vek 25 rokov,, som ešte len v 4. ročniku(standardna dlzka). Mám narok na iné pridavky ako nahradu za rodinne, na kt, mi zanikne narok?Dakujem za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.