Zavrieť

Porady

Stavba Kurína pre 250 sliepok

Dobrý deň , a uvažujem nad stavbou kurína pre cca 200-250 sliepok , vedeli by ste mi poradit ako mam začať ?
Viem ze by som to chcel zateplit polystyrenom (5-10cm hruby) a dalej viem ze sliepky medzi sebou musia mat minimalne 20cm na bidle pre seba potom 10 cm volno a 20 cm pre dalsiu sliepku , teda 50cm pre dve sliepky a chcel by som aby mali 2 bidla , teda dlhe cca 5metrov.

+ Aký šíroký by mal byť kurín ? 1 m ?


Z materialov ktorých to budem stavat budu asi zelezne stojky cca 50cm vo vzduchu , pojde ocelový rám , do toho sa dá jednoduchá konstrukcia z hranolov , OSB dosky+polystyren(5-10cm)+OSB dosky.


Viete mi poradiť ako jednoducho rozmiestnit kde kuri budu spat , kde budu znašat ? ide mi iba o toto ako by mal byt ten priestor v kurine rozlozeny . Som v tomto nováčik ...
Dakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Bidlá rebríky aby sa tam mohli vyteperiť,jednotlivé miesta na znášanie môžu byť ako bytovka poschodové treba im tam rebríky a slamu.Polystyrén je háklivý na potkanov kde sú sliepky určite budú aj potkany polystyrén 100% rozhryzú ako rešeto.Kurín treba zabespečiť proti kunám ,líškam,tchorom,indiánom a pod návštevníkom.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    220870 Pozri príspevok
    Bidlá rebríky aby sa tam mohli vyteperiť,jednotlivé miesta na znášanie môžu byť ako bytovka poschodové treba im tam rebríky a slamu.Polystyrén je háklivý na potkanov kde sú sliepky určite budú aj potkany polystyrén 100% rozhryzú ako rešeto.Kurín treba zabespečiť proti kunám ,líškam,tchorom,indiánom a pod návštevníkom.
    Hlavne proti DÚ a normám z Bruselu...

    scooors je offline (nepripojený) scooors

    scooors
    Ano viem videl som to , ale mal som na mysli niečo uplne iné , také nižšie a hlavne dlhé ..." môžeme umiestniť do kurína s plochou 2 m2 osem nosníc " nieje to nejako málo ? ved budu stále vo vybehu mám zahradu rovnch 300m2 budu mať k výbehu . kurín bude len na spanie aj ked v zime to veru ruzové nebude ... Su tie informácie aktualne z 2010 ? ako tam pisu ?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    počúvaj,Ty nováčik......šak to bude už veľkochov.....to chceš mať doma na záhradke pri dome??

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    susedom nebude vadiť tvoja hydináreň? zaujímalo by ma, koľko rotweilerov treba na ochranu pred indiánmi...

    scooors je offline (nepripojený) scooors

    scooors
    ahojte nie , susedom to vadit nebude to je zariadené a podla noriem mozes mat az 350 nosnic , a nikto ti nic nato nemoze ) ... To zateplenie som myslel skor tak ze OSB potom polystyren a OSB nato , pretiret vapnom a finito . Aby to v zime izolovalo Všetko okolie je zabezpečené ostatnými drotmi , a podobnými vecami . Máte ešte niekto nejaké napady ? rozmyslal som ze vecer tam pustim psa ked nosnice budu schované v kuríne. :P

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    počítam, že na kŕmenie potrebuješ cca 1000kg kŕmnej zmesky mesačne ... dobre rátam?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    arizona Pozri príspevok
    nedavno si chcel zakladat stavebnu firmu a to nevies ani kurnik postavit?

    http://www.porada.sk/t189112-kazdy-r...ml#post2004200
    no zbohom,chce prerábať domy a nevie kurník postaviť....takýchto umelcov som asi ja mala pri prerábke kúpeľne (bol to muž kolegyne)

    addo77 je offline (nepripojený) addo77

    addo77
    To nemas lepsi sposob ako zarobit? Je jasne o co ti ide - co najrychlejsie zbohatnut a je ti jedno na com - stavbarina, vajcia, proste co pride aj ked nemas o tom ani sajn ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.