Zavrieť

Porady

DP PO nesedí so súvahou a VZaS

Dobrý večer prosím poradiť, mam odložené podanie DP PO , ale pri kontrole mi nesedí DP PO s VZaS a súvahou, je tam rozdiel o zrážkovú daň z úrokov z bankového výpisu, neviem či som v priebehu roku na BV účtovala správne zrážkovú daň na účet 591, alebo to malo byť na inom účte?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    agregova nemám ho vedený ako nedaňový, musím si ho teda v účtovnom rozvrhu programu nasmerovať v DP do čl.III A r.14 ako ostatné položky ktpré nie sú daňovým výdavkom, potom by som to už mala mať správne? Ďakujem
    karakul ... účtovná skupina 59x nie je nedaňová (teda v porovnaní s ostatnými nedaňovými účtami, ktoré sú pripočítateľné, resp. odpočítateľné položky) - jednoducho nie je súčasťou VH na riadku 100 daňového priznania.
    agregova prosím Vás je to správne
    agregova Ďakujem pekne za vysvetlenie
    agregova ďakujem , tak potom sa mi nebude rovnať VZaS a súvaha s DP o zrážkovú daň?
    Ďakujem
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    "pri kontrole mi nesedí DP PO s VZaS a súvahou, je tam rozdiel o zrážkovú daň z úrokov"

    ... a v ktorom momente kontroly ti vychádza tento rozdiel?
    lebo v definitívnom stave uvádzaných výkazov takýto rozdiel prakticky nemôže nastať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    agregova r. 61 VZas a r. 100 súvahy sa mi rovnajú, ale nerovnajú sa mi
    s DP PO r. 100 a výsledovkou pri týchto je rozdiel tých 10 centov, mám to správne?
    karakul pokiaľ r.100 je o tých 10 centov vyšší, tak je to správne; ovšem nezabudnúť uviesť do výkazov i výslednú daň z príjmov (daň. licenciu)
    agregova Ďakujem
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    máš to správne
    na 591 máš jednak zrážkovú daň a jedna DPPO.

    DP PO nesedí so súvahou a VZaS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.