Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra

Prosím Vás pekne,neviem si poradiť so zahran.fa..náš klient-platca DPH si zakúpil tovar z PL v hodnote 65000euro. Dáva sa to do DPH? ked uctujem rozlozim to na dph alebo nie? a kedy sa podava suhrnny vykaz?vzdy ked dodam tovar alebo sluzbu alebo len v pripade,ze tam ziadam o vratenie dane? prosim,dajte nejaky priklad..dakujem pekne
Usporiadat
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Prosím poradte...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

nedielka Pozri príspevok
Prosím Vás pekne,neviem si poradiť so zahran.fa..náš klient-platca DPH si zakúpil tovar z PL v hodnote 65000euro. Dáva sa to do DPH? ked uctujem rozlozim to na dph alebo nie? a kedy sa podava suhrnny vykaz?vzdy ked dodam tovar alebo sluzbu alebo len v pripade,ze tam ziadam o vratenie dane? prosim,dajte nejaky priklad..dakujem pekne
Fa z PL od platiteľa DPH ny mala byť vystavená bez DPH a mal by na nej byť uvedené, že povinnosť zaplatiť DPH sa presúva na odberateľa. Za základ sa berie celá suma a z nej je povinný SK odberateľ odviesť DPH a pokiaľ vykonáva len činnosť s DPH, si ju aj v plnej výške uplatniť.
Súhrný výkaz sa podáva vtedy, ak SK podnikateľ dodáva tovar, alebo vykonáva služby pre odberateľa s VAT iným ako slovenským, teda faktúruje bez DPH. Pritom pri službách treba pozrieť paragrafy 15 a16 zákona o DPH.
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Paráda.Ďakujem!!!
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Poradte mi, sme SR firma, platca DPH, vykonávali sme prepravu pre nemeckú firmu ( pravdepodobne sú platcami DPH) preprava z Rakúska do Holandska, ako mám vystaviť faktúru??
a ešte sme mali prepravu z Nemecka, Rakúska na Slovensko, tiež neviem že ako??
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Prepravu čoho alebo koho? Kde má sídlo odberateľ / je zdaniteľná osoba v ktorej krajine?
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
prepravu zeminy, štrkov, sídlo má v nemecku, na objednávke mám číslo UST-ID-Nr. ATU ..... je to IČO ?? predpokladám že je platca DPH,
faktúra má byť aj po nemecky??
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
posúvamm
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Misicka21 Pozri príspevok
prepravu zeminy, štrkov, sídlo má v nemecku, na objednávke mám číslo UST-ID-Nr. ATU ..... je to IČO ?? predpokladám že je platca DPH,
faktúra má byť aj po nemecky??
UST-ID-Nr. ATU.... je u nás IČ DPH. Treba si preveriť, či je správne na stránkach DR SR: Podľa mňa ak vystavujete faktúry za prepravu tovaru inému členovi EÚ -zdaniteľnej osobe - v tomto prípade rakúske IČ DPH - faktúra by mala byť bez DPH
Či má byť fa aj v nemeckom jazyku, to je len už dohoda medzi vami a firmou, ktorej faktúrujete
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
takže tam nedám DPH, ok. a podľa ktorého § to je??
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Misicka21 Pozri príspevok
takže tam nedám DPH, ok. a podľa ktorého § to je??
zákon o DPH paragrafy 15 a 16 určujú miesto zdaniteľného plnenia. § 15 hovorí o tom, že pri fakturácii služieb je zdaniteľné plnenie tam, kde sídli príjemca služby, pokiaľ § 16 nehovorí iné. V paragrafe 16 som pre prepravu tovaru pre zdaniteľné osoby nenašla zmenu tohto pravidla
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
no pre mňa je tento problém španielska dedina
ale v MRP nemám v type DPH § 15 - 16.
a čo som čítala §16, ten sa na mňa vzťahuje, ale ako potom bude s DPH a na priznanie DPH si to kde napíšem??
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Misicka21 Pozri príspevok
no pre mňa je tento problém španielska dedina
ale v MRP nemám v type DPH § 15 - 16.
a čo som čítala §16, ten sa na mňa vzťahuje, ale ako potom bude s DPH a na priznanie DPH si to kde napíšem??
pokiaľ faktúrujete dopravu zdaniteľnej osobe, myslím, že sa na vás paragraf 16 nevzťahuje. Tieto služby potom vstupujú do súhrnného výkazu. Ale to si musíte preveriť sama, ja s týmto až takú skúsenosť nemám.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

ahojte, viete mi prosím poradiť ako s DPH, keď sro platca DPH v SK vykoná službu pre súkromnú osobu s trvalým pobytom v Rusku - trénovanie. trénovanie prebieha na Slovensku.vďaka
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

pandorasbox Pozri príspevok
ahojte, viete mi prosím poradiť ako s DPH, keď sro platca DPH v SK vykoná službu pre súkromnú osobu s trvalým pobytom v Rusku - trénovanie. trénovanie prebieha na Slovensku.vďaka
vie niekto prosím poradiť?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ja by som išla podla par. 16 ods. 3 ...vyjadrí sa aj niekto iný?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

vďaka Tinkas - par 16 ods 3 vidím aj ja ako použiteľný § - a tým asi aj vystavenie fa s DPH - ale účtovní borci ma tu asi zotrú, alebo nie? som v pomykove iba tým, že trvalé bydlisko súkromnej nepodnikajúcej osoby je Rusko, prechodné v SR trénovanie v SR- vystavuje sa faktúra na adresu trvalého bydliska
0 0
vero206 vero206

vero206 je offline (nepripojený) vero206

Ahojte. Potrebujem poradiť. Nakúpili sme tovar z Veľkej Britanie v hodnote cca 1700 €. Pri podávaní daňového priznania si uplatníme odpočet DPH = 340 €, pričom za základ dane sa berie 1700 €?
A ako to zaúčtujem?
účet 112 1700 € strana MD
účet 343 340 € strana MD
účet 343 340 € strana D
účet 321 1700 € strana D
Poraďte prosím
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

pandorasbox Pozri príspevok
ahojte, viete mi prosím poradiť ako s DPH, keď sro platca DPH v SK vykoná službu pre súkromnú osobu s trvalým pobytom v Rusku - trénovanie. trénovanie prebieha na Slovensku.vďaka
kto mi poradí prosím?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

ešte raz som prešla zákony, myslím si, že je to § 15 ods. 2 - čiže vystavuje sa so slov. DPH
príjemné sviatky poraďáci -dúfam, že budú aj slnečné
0 0
cinque cinque

cinque je offline (nepripojený) cinque

Dobry den, chcela by som aj ja poradit so zahranicnou fakturou. Sef si objednal tovar (fotoaparat) zo zahranicneho internetoveho obchodu /HU/. Objednal to na firemne udaje (ICO, DIC) a s tovarom mu poslali automaticky fakturu bez DPH. Kym vsak balik dosiel rozhodol sa, ze by bolo lepsie keby to do uctovnictva nevlozil. AKo nalozit s tou fakturou a hlavne s DPH. Alebo tovar prijat do uctovnictva a nasledne niekomu predat?
0 0
Načítať ďalšie