Zavrieť

Porady

Zmena nazvu obcianskeho zdruzenia a nasledna registracia na 2% z dani.

Viete mi niekto poradit, co vsetko obnasa zmena nazvu obcianskeho zdruzenia ? Potrebujeme premenovat obcianske zdruzenie, ktore ma v nazve meno podnikatelskeho subjektu, ktory zdruzenie predtym financoval, ale zanikol. Nazov chceme zmenit a nasledne sa zaregistrovat na 2% z dani.

Kde sa tato zmena vykonava, je pravda ze len v krajskom meste, alebo na zivnostenskych uradoch ?
Moze sa zmena nazvu vykonat na zaklade splnomocnenia ?

Vsetky diskusie na porade ohladom temy mam precitane, bohuzial som nenasiel jasne odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    cotton_svk Pozri príspevok
    Viete mi niekto poradit, co vsetko obnasa zmena nazvu obcianskeho zdruzenia ? Potrebujeme premenovat obcianske zdruzenie, ktore ma v nazve meno podnikatelskeho subjektu, ktory zdruzenie predtym financoval, ale zanikol. Nazov chceme zmenit a nasledne sa zaregistrovat na 2% z dani.

    Kde sa tato zmena vykonava, je pravda ze len v krajskom meste, alebo na zivnostenskych uradoch ?
    Moze sa zmena nazvu vykonat na zaklade splnomocnenia ?

    Vsetky diskusie na porade ohladom temy mam precitane, bohuzial som nenasiel jasne odpovede.
    Treba nájsť textový súbor k pôvodným stanovám, preklepnúť názov, vytlačiť a dvojmo poslať na Ministerstvo vnútra SR s priloženou žiadosťou o zápis zmeny názvu, podpísanou kompetentnými podľa pôvodných stanov /zrejme predseda a tajomník/. Neviem, či u existujúceho OZ netreba aj fotokópiu zápisnice o voľbe zástupcov, navrhujúcich zmenu stanov. Prikladá sa aj kolok na zápis zmeny - pozri zákon o správnych poplatkoch. Jednu kópiu vrátia potvrdenú na adresu OZ. Potom treba zmeniť názov vo všetkých registráciách na úradoch, ŠÚ, DÚ, SP .... banka, atď. s pripojením kópie nových stanov.
    Registrácia na 2% sa robí zápisnicou u ktoréhokoľvek notára, zápisnicu potom na daňový úrad.
    1. zvolanie Valneho zhromazdenia a tam odsuhlasenie zmeny nazvu o.z.- samozrejmostou je spisanie zapisnice z VZ
    2. Oznamenie Ministerstvu vnutra o zmene nazvu - 2x Stanovy prerobene (alebo aspon dodatky k Stanovam), kolok (myslim 16,6) a kopiu Zapisnice (bod 1)
    3. Po vrateni opeciatkovanych stanov od MV SR oznamenie zmeny sidla na DU, SP, Statisticky urad, atd...

    Na prijimanie 2% to nema ziaden vplyv - u notara nahlasite uz aktualny nazov.

    Zmena nazvu obcianskeho zdruzenia a nasledna registracia na 2% z dani.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.