Zavrieť

Porady

Dcéra je študentka a brigáduje...

Dobrý prajem, dcéra brigáduje v hypermarkete, má teda podpísanú Dohodu o brigádnickej činnosti, doteraz jej príjem zdaňovaný nebol, v septembri tohto roku dovŕšila 17 rokov.
Ako študent môže odrobiť 20 hodín na týždeň a na hodinu má 2,65 eura.
Chcela by som vedieť ako sa jej bude zdaňovať príjem, pokiaľ zostane brigádovať a naďalej bude študentkou.
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pravdepodobne mala uplatňovanú NČZD....preto nemala zrážanú daň, nie že príjem nebol zdaňovaný.....
    tých 17 rokov nechápem......do teraz nebola študentkou ? či ako si to myslela.....nepochopila som.....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    príjem z "brigády" je zdaniteľný príjem - ale či jej výjde platiť daň- to závisí od výšky príjmu a nie od jej veku . Každý daňovník si môže uplatniť NČZD (teda s výnimku vysokopríjmových a niektorých dôchodcov).

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    bola študentka aj doteraz, len prišla s tým, že niečo mali v práci vyvesené že do dovŕšenia 18roku pri max. príjme 66euro nebude platiť daň a na druhom papieri, že do 66euro bude platiť max. 7%, ja tomu nerozumiem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R to nie je daň !!!
    Katy a R inak na tom "papieri" to určite bolo vysvetlené ... ?
    misoft To asi budú tie slávne odvody.
      zbaliť

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    Katy a R Pozri príspevok
    príjem z "brigády" je zdaniteľný príjem - ale či jej výjde platiť daň- to závisí od výšky príjmu a nie od jej veku . Každý daňovník si môže uplatniť NČZD (teda s výnimku vysokopríjmových a niektorých dôchodcov).
    a čo to je potom tých 7%??

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    Mila123 Pozri príspevok
    je to zmena, kt. sa ju bude týkať až od 01 01 2013, nie teraz.....
    ja viem že od nového roku to bude platiť ale ako sa to predsa bude týkať študentov?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kuzmin Pozri príspevok
    ja viem že od nového roku to bude platiť ale ako sa to predsa bude týkať študentov?
    do 18 roku veru, naposledy v mesiaci kedy bude mať 18 rokov, pri príjme do 66 €mesačne nebude platiť poistné do SP a ZP, inak nad 18 popr. aj do 18 ale s vyšším príjmom ako 66 € budú platené fondy.....

    Dcéra je študentka a brigáduje...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.