Zavrieť

Porady

Vynos z podielovych fondov a zdanenie

Mozem podielove fondy spolu s vynosom previest darovanim na svoje 7 mesacne dieta a v danovom priznani, ktore ako zakonny zastupca podam za dieta, si uplatnit nezdanitelnu cast (19,2 nasobok ZM) ? Pripadne mozem to iste spravit na manzelku, ktora je na materskej dovolenke ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Prečo chceš prevádzať podiel.fondy ? Veď ak ty si priznaš príjem z podiel.fondov u seba v DP, tak si môžeš uplatniť na dieťa bonus, nezdan.položku na seba a aj na manželku a to všetko ak splňaš podmienky na uplatnenie.

    mrkht74 je offline (nepripojený) mrkht74

    mrkht74
    Ak zrealizujem zisk z podieloveho fondu v roku 2007 zvysi sa mi pri rocnom zuctovani dane za rok 2007 celkovy prijem (ZD bude vyssi ako tych SKK 498 tis. ) a teda sa mi bude znizovat polozka nezdanitelneho minima (podla novely zakona).
    Chcem jednoducho tento prijem presunut na dieta, odpocitat si za neho nezdanitelne polozku a vyhnut sa plateniu dane. Aky bonus mas na mysli ?
    Vdaka.

    winc je offline (nepripojený) winc

    winc
    Ja som mala rovnaky napad a overila som si na Danovom urade, odd styku s verejnostou, ze je to korektny postup. Ak sa podielove fondy prevedu napr. na dieta, mozes potom ako zakonny zastupca podat danove priznanie na dieta ako danovnika a bude mat narok nielen na uplatnenie nezdanitelnej casti vo vyske 19,2 nasobku ziv. minima, ale aj na odpocitatelnu polozku na danovnika.

    Vynos z podielovych fondov a zdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.