Zavrieť

Porady

kontrolný nákup u konkurencii

Ahoj všetci s dobrými nápadmi.
Potrebujem poradiť v nasledujúcej veci.
Sme obchodná spoločnosť s veľkoobchodnou a maloobchodnou činnosťou - výhradný dovozca určitej značky. Máme veľké podozrenie, že konkurencia nakupuje tú istú značku v zahraničí (CZ, HUN) a ďalej predáva na Slovensku. Okrem toho, že takto strácame možný predaj, viac nás trápi, že falšujú naše záručné listy a takto ich ďalej predávajú konečným spotrebiteľom. Ergo my znášame náklady na opravy, výmeny tovarov, ktoré sme ani nepredali.
Aby sme toto mohli dokázať a následne konať, potrebovali by sme urobiť "kontrolný nákup" u týchto predajcov, ale samozrejme nie pod našim menom. A tu je moja otázka: Ako to dostať do nákladov našej firmy, ak by to kúpila nejaká súkromná osoba a následne nám to "predala". Poznáte lepšiu formu uskutočnenia takéhoto zámeru?
Vopred ďakujem za akékoľvek nápady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Naša spoločnosť takéto nákupy robí bežne. Náš zamestnanec kúpi daný tovar a preplatí sa mu to ako nákup vzoriek. Len je otázne, s akým tovarom vy obchodujete...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ahoj všetci s dobrými nápadmi.
    Potrebujem poradiť v nasledujúcej veci.
    Sme obchodná spoločnosť s veľkoobchodnou a maloobchodnou činnosťou - výhradný dovozca určitej značky. Máme veľké podozrenie, že konkurencia nakupuje tú istú značku v zahraničí (CZ, HUN) a ďalej predáva na Slovensku. Okrem toho, že takto strácame možný predaj, viac nás trápi, že falšujú naše záručné listy a takto ich ďalej predávajú konečným spotrebiteľom. Ergo my znášame náklady na opravy, výmeny tovarov, ktoré sme ani nepredali.
    Aby sme toto mohli dokázať a následne konať, potrebovali by sme urobiť "kontrolný nákup" u týchto predajcov, ale samozrejme nie pod našim menom. A tu je moja otázka: Ako to dostať do nákladov našej firmy, ak by to kúpila nejaká súkromná osoba a následne nám to "predala". Poznáte lepšiu formu uskutočnenia takéhoto zámeru?
    Vopred ďakujem za akékoľvek nápady.
    Neviem o aké výrobky sa jedná, nebolo by lepšie ten tovar nechať v majetku toho človeka, aby ho využíval a reklamoval on sám, vy mu len na základe mandátnej zmluvy vyplatíte za ochotu pomôcť Vám províziu.
    Lion Topoľčany
    Nie som asi celkom v obraze, ale nevidím dôvod nakupovať "obyčajne".
    Ak sa jedná napr. o bielu techniku, tak prídem do obchodu /nasadený
    zákazník/ kúpim, čo potrebujem a dostanem blok z ERP a to dám do účtovníctva ako nákladovú položku s odôvodnením...
    Ak sa mýlim opravte ma, poraďáci.
    Pekný deň.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    JAJA11 Pozri príspevok
    Neviem o aké výrobky sa jedná, nebolo by lepšie ten tovar nechať v majetku toho človeka, aby ho využíval a reklamoval on sám, vy mu len na základe mandátnej zmluvy vyplatíte za ochotu pomôcť Vám províziu.
    No nie sú to malé sumy a my potrebujeme konkrétny výrobok, ktorý je u konkurencii najlacnejší. A takého človeka nájsť, ktorý zrovna ten výrobok potrebuje je ťažké ak nie nemožné.
    Ale tá mandátna zmluva ma zaujala. Kde sa môžem o nej viac dozvedieť?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Áno, na nákup v hotovosti som myslela tiež. Len nadriadení chcú využiť internetový obchod, nakoľko tam sú najnižšie ceny. A tam sa cez ERP nedá. Aj keď na dobierku, faktúra musí byť na niekoho vystavená.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Gabi, keď to nejde cez ERP. Tak nech nejaký Váš človek kúpi tovar. Zadá si svoje identif. údaje. On Vám to následne predá cez kúpno-predajnú zmluvu a vy si to prijmete na sklad cez príjemku. Stratíte však DPH.

    Ak máte známych v nejakej inej firme, kt sú plátcami DPH, skúste to na tú firmu, a oni Vám ten tovar predajú a navýšia si nejaké to perc. na ich predaj. Tento tovar si prijmete na sklad, a odpočítate si DPH. (druhá firma si to prefakturuje, to by nemal byť problém, musí ist o firmu, kt. ma v predmete nákup a predaj..)

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    betka Pozri príspevok
    Gabi, keď to nejde cez ERP. Tak nech nejaký Váš človek kúpi tovar. Zadá si svoje identif. údaje. On Vám to následne predá cez kúpno-predajnú zmluvu a vy si to prijmete na sklad cez príjemku. Stratíte však DPH.

    Ak máte známych v nejakej inej firme, kt sú plátcami DPH, skúste to na tú firmu, a oni Vám ten tovar predajú a navýšia si nejaké to perc. na ich predaj. Tento tovar si prijmete na sklad, a odpočítate si DPH. (druhá firma si to prefakturuje, to by nemal byť problém, musí ist o firmu, kt. ma v predmete nákup a predaj..)
    Tá druhá možnosť ma tiež napadla. Len treba nájsť takú firmu.

    A tá prvá sa zdá celkom normálna a jednoduchá. Ako by mala vyzerať tá kúpno-predajná zmluva, čo by mala obsahovať?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pôjde napr. na tento nákup Tvoja kamoška. Kúpi si, čo od nich potrebuješ. Vystavia FA. A ona cez kúpno-predajnú zmluvu predá Tvojej firme. Vy si tento tovar prijmete na sklad v cene z kupno-pred. zmluvy. Nevidím probl.


    http://wwww.porada.sk/showthread.php...E1+zmluva+vzor

    Nemusí byť taká zložitá. Hlavne nech obsahuje potrebné a základne náležitosti a články zmluvy.

    kontrolný nákup u konkurencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.