Zavrieť

Porady

Čerpanie príjmov

Prosíííím o radu ako zaúčtovať čerpanie príjmov... Som začiatočník !!!
Keď zúčtujeme príjmy so zriaďovateľom a odvedieme ich na jeho účet, tak zriaďovateľ nám ich vráti a otvorí limit na ich čerpanie.
Pri ich čerpaní mám v analytickej evedencii označené ich čerpanie, ale neviem či podliehajú zúčtovaniu s rozpočtom (ŠR MD 357 / D 693 a zriaďovateľ MD 354 / D 691). Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Podliehajú 354/691, čiže so zriaďovateľom. Tým, že odvádzaš príjmy na účet zriaďovateľa, navyšuješ jeho rozpočet.

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    Všetky príjmy RO odvádza zriaďovateľovi /ŠKD, ubytovanie,príjmy za stravu,prenájmy/, na prijmový účet nám hradia aj škody v ubytovacom zariadení a príspevky za účasť v súťažiach a kult. podujatiach. Prosím poraďte mi, čo je zriaďovateľ povinný vrátiť škole na BU. Ďakujem

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Áno, musí ti vrátiť všetky tvoje príjmy. Škola ich získala a jediná má právo ich použiť.Všetky peniaze, ktoré im pošleš z príjmového účtu, by ti mali vrátiť späť na výdavkový v plnej výške.

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    ďakujem blazonko, prosím ťa je nejaký zákon,ktorý toto upresňuje? Zriaďovateľ napr. určí rozpočet na ŠKD 420 tis., príjmy za ŠKD máme 30 tis., mal by vrátiť škole 30 tis. a škola navýši rozpočet na 450 tis.? Vysvetlite mi to niekto, veľmi ďakujem za rady.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Zožeň si časopis Verejná správa č.1/2008. na str. 10 máš úryvok § 23 zákona 523/2004 Osobitosti rozpočtového hospodárenia . Je to tam podľa mňa celkom dobre vysvetlené. Podľa toho článku všetok príjem musí zriaďovateľ vrátiť ,okrem príjmu z prenájmu budovy. Budovy totiž patria zriaďovateľovi a preto ich nemusí vrátiť rozpočtovke.Dúfam, že sa to náš zriaďovateľ nikdy nedozvie.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    U nás je to s príjmami takto:
    RO si do návrhu rozpočtu dá aj rozpočet príjmov napr. vo výške 120 tis. Sk
    Zriaďovateľ v rozpise záväzných ukazovateľov - teda v rozpočte dá napr. do položky 630 tovary a služby rozpočet vo výške 3 450 tis. a v tom 120 tis. z vlastných príjmov.
    Do rozpočtu výdavkov nahodím z kódu zdroja 111 - 3 330 tis. Sk a z kódu zdroja 41 - 120 tis. Sk. Spolu je to 3 450 tis. Sk.
    Ak RO prekročí rozpočet príjmov - napr. bude mať príjmy za 150 tis., požiada o zvýšenie rozpočtu príjmov o 30 tis. Sk a následne aj rozpočtu na položke 630 zvýšenie o 30 tis. z vlastných príjmov.
    Potom mám čerpanie v RO na 630 tovary a služby z kódu zdroja 111 -
    Dúfam, že je to zrozumiteľné.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    Potrebujem pomoc. Teraz sme si založili príjmový účet , kôli tomu že Upsvar nám bude posielať mzdu zamestnaca - ktorého sme zobrali cez projekt 50i. Vôbec neviem ako funguje ten príjmový účet ako naňom budem účtovať / aká analytika.../ako si vlastne navýšim rozpočet....nevie mi niekto vedieť bližšie poradiť k tejtko problematike?

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    ak ste škola s právnou subjektivitou tak prečo nový príjmový účet?
    Mne to tiež refundujú - od minulého roka.
    V tomto roku účtujem - keď mi príde refundácia za tento rok
    dotácia na príjmový účet: 223 RK312001 + kód zdroja/357
    Odvod zriaďovateľovi: 357/223
    Príjem od Zriaďovateľa na BU: 222/357
    preúčtovanie nákladov a výdavkov: 521 + 524/222 610+520 odmínusujem a naúčtujem úpodľa zdrojov z NUP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.