Zavrieť

Porady

neskora registracia

poradaci mam na vas nasledovnu otazku.

dnes mi volala moja kolegyna, ze potrebuje urobit DP, pracuje na HPP, ale hacik je v tom, ze mala pocas roku i prijmy z autorskej cinnosti, nezdanene, cize budeme podavat DP typ B, lenze co je horsie, v minulom roku nepoziadala o vystavenie DICa DU.
Teraz mam na vas otazku, je mozne vyhnut sa pokute 2000,- keby sa zastavila na DU a prihlasila s, vystavene DIC jej vlastne mozu povedat aj hned pri registracii /aspon dufam, lebo karticka chodi do 2 tyzdnov) a to DIC by som hned napisal do DU

takze chcem sa opytat, co s tym, podat becko priznanie bez uvedenia DICa, alebo si pockat na DICo, ktore jej vystavi DU.

Mate napady ? Vopred dakujem
Naposledy upravil stuko : 21.03.06 at 18:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Či je možné vyhnúť sa pokute ťažko povedať. Treba požiadať o pridelenie DIČ, podať DP a modliť sa, že DÚ žiadnu pokutu nedá. A ak by predsa len dal pokúsiť sa o odpustenie, zníženie alebo splátky. Alebo sa jednoducho s pokutou zmieriť a zaplatiť.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    rada
    Či je možné vyhnúť sa pokute ťažko povedať. Treba požiadať o pridelenie DIČ, podať DP a modliť sa, že DÚ žiadnu pokutu nedá. A ak by predsa len dal pokúsiť sa o odpustenie, zníženie alebo splátky. Alebo sa jednoducho s pokutou zmieriť a zaplatiť.
    a keby som do DP namiesto DICa, napisal kolegynine RC ? To by asi moc priechodne nebolo, ze ...

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    no sranda, som to potom vymazal, ale muselto to byt naozaj uplne v tej istej sekunde

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Mohlo by sa stať, že pri návale práce by si to nevšimli, ale neviem, neviem. Oči pracovníčok-daňovníčok sú veľmi bystré. Keby kolegyňa vedela, že tento rok nebude mať príjmy, ktoré by sa na budúci rok mali zdaňovať čím by sa v budúcnosti na nepožiadanie o DIČ nemuselo prísť, možno by sa dalo pouvažovať a risknúť RČ.Kto vie teraz či sa v priebehu roka nevyskytne zase niečo také ? Ale ako sa hovorí "risk je zisk". Treba mať odvahu, ja sa priznávam dobrovoľne, že ju nemám a robila by som tak ako som napísala vyššie.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    rada
    Mohlo by sa stať, že pri návale práce by si to nevšimli, ale neviem, neviem. Oči pracovníčok-daňovníčok sú veľmi bystré. Keby kolegyňa vedela, že tento rok nebude mať príjmy, ktoré by sa na budúci rok mali zdaňovať čím by sa v budúcnosti na nepožiadanie o DIČ nemuselo prísť, možno by sa dalo pouvažovať a risknúť RČ.Kto vie teraz či sa v priebehu roka nevyskytne zase niečo také ? Ale ako sa hovorí "risk je zisk". Treba mať odvahu, ja sa priznávam dobrovoľne, že ju nemám a robila by som tak ako som napísala vyššie.
    ten postup, ktory si pisala v prvom prispevku odporucim aj ja kolegyni.


    dakujem, velmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.