Zavrieť

Porady

problem s HDD

mam externy disk seagate - portable drive ... fungoval mi správne, ale minuly tyzden som ho pichla do počitaca a nechce mi ho otvoriť, ani ked otvorim tento počitac-tak ani tam mi ho neukaze ... ale dole na liste, mi ukazuje, že ho možem bezpečne odpojiť...neviete mi poradiť? dakujem :-*
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sajfo je offline (nepripojený) Sajfo

    Sajfo
    Treba skusit pravym tlacitkom na Tento pocitac, nasledne Spravovat a potom Sprava diskov a tam by sa mal objavit...

    mimkaa2607 je offline (nepripojený) mimkaa2607

    mimkaa2607
    dakujem ... tam som ho našla...a čo mam spraviť aby sa mi objavoval aj v subore,,tento počitac,,?

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    pravym tlacidlom nan klikni a daj Nastavit pismeno jednotky. Pripadne ak to nepomoze, mozno ho bude treba sformatovat (teda ak na nom nemas dolezite data), to spravis obdobne ako s pismenom, len z menu vyber Formatovat

    mimkaa2607 je offline (nepripojený) mimkaa2607

    mimkaa2607
    tak už mi to ide aj v ,,tento počitac,, dala som pomenovať disk alebo pridat disk?...niečo take a dala som mu nazov ,,F,, a ide tooooooooooooooooooooooooooooooooo...dakujem moooooooooocenko pekne za tvoju radu... :-* si super

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Občas môže byť tento problém spôsobený aj tým že HDD "nemá dosť šťavy", t.j. je pripojený k USB portu s nízkym napätím. Stáva sa to hlavne u starších noťasov, desktopy s tým prakticky nemajú problém.
    Riešenie: skúsiť prepojiť do iného usb portu (eSATA je takmer na istotu), príp. skúsiť poodpájať iné zariadenia z iných usb portov, príp. pripojiť a reštart ("Have you tried turning it off and on again?").
    A občas pomôže aj taká blbosť ako vymeniť USB kábel za hrubší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.