Zavrieť

Porady

Prefakturovanie služby zo zahraničia (reklama Google Adwords) od platcu DPH neplatcovi DPH.

Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Ako firma SRO, platca DPH potrebujem prefakturovať prijatú faktúru zo služby google adwords neplatcovi DPH. Keďže ja som DPH neplatil (služba zo zahraničia), mám ju pripočítať k faktúre neplatcovi DPH?

Ďakujem za radu.
Naposledy upravil xb8f : 11.02.14 at 13:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lstulajter je offline (nepripojený) lstulajter

    lstulajter
    Dobrý deň, nie som síce účtovník, ale odpoveď je určite "áno". Vy ako platiteľ DPH ste povinný DPH z tejto faktúry odviesť, ale zároveň máte nárok na odpočet, takže výsledok je z Vášho pohľadu nulový. Viď napr. http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...-adwords.xhtml.
    Neplatca DPH nemá nárok na žiadne odpočty, on platí DPH z prijatých služieb v plnej výške. Takže mu normálne vyfakturujete danú sumu navýšenú o DPH. Nemá to nič spoločné s tým, že ste Vy v konečnom dôsledku tú DPH neplatili.
    Naposledy upravil lstulajter : 12.02.14 at 14:22 Dôvod: oprava odkazu

    Prefakturovanie služby zo zahraničia (reklama Google Adwords) od platcu DPH neplatcovi DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.