Zavrieť

Porady

odvody SZČO

ahojte,
potrebovala by som poradit, ci nastali njake zmeny čo sa týka vymeriavacieho zákldu, z ktorého szco plati poistné, predtým to bol základ dane, a pocula som, ze sa ma pouzivat nejaký koeficient..je to pravda?? aky?,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

    pozdenka
    Ja by som sa chcela spýtať, či v novembri bude platiť za október odvody do ZP z tej zvýšenej MM 6900? Tzn. že treba vyrátať nové odvody? A čo ten výkaz preddavkov, ktorý sa posielal k 30.6?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    pozdenka
    Ja by som sa chcela spýtať, či v novembri bude platiť za október odvody do ZP z tej zvýšenej MM 6900? Tzn. že treba vyrátať nové odvody? A čo ten výkaz preddavkov, ktorý sa posielal k 30.6?
    Výkaz preddavkov, ktorý sa posielal je na dobrom mieste. Nechaj ho tam kde je a jak je. Odvody do ZP v súvislosti so zvýšenou MM sa budú meniť až od 01/06 /platby do 08/02/.

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    veronikarn
    ahojte,
    potrebovala by som poradit, ci nastali njake zmeny čo sa týka vymeriavacieho zákldu, z ktorého szco plati poistné, predtým to bol základ dane, a pocula som, ze sa ma pouzivat nejaký koeficient..je to pravda?? aky?,
    Takže ešte také malé zhrnutie:
    Odvody do SP sa menia v súvislosti so zvýšením MM, teda min.vymer.základ je od 1.10.2005 6900,- Sk. Prvá platba bude zo zvýšenej sumy uskutočnená do 8.11.2005. Zdravotné poistenie sa nemení od 1.10.2005 !!!

    veronikarn je offline (nepripojený) veronikarn

    veronikarn
    teda ked sa vratime k tej szco, nadalej sa pocita : czd/2=vz za rok a to sa podeli 12 a mam na mesiac, dobre tomu rozumiem?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Dobre tomu rozumieš /ak je SZČO 12 mesiacov/.
    Naposledy upravil Pepa : 12.10.05 at 13:42

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.