Zavrieť

Porady

Čo robiť ak mi mandant neuhrádza faktúry?

sám sebou
Dobrý deň, Možno je to hlúpa otázka ( ale podla skúsenosti viem, že neexistujú hlúpe otázky sú len bohatý a chudobný ľudia ), preto sa pýtam čo mám robiť ak mi mandant nevypláca faktúry na čas. Za minulý mesiac mi dal polovicu ( z odvodnením, že nemá peniaze, ešte nevyplatili a iné podobné kaleráby) a na druhú stále čakám už 14 dní a nič. Mám silnú predtuchu, že nebudúci mesiac neuvidím ani len polovicu. Prosím poraďte ako mám v tejto veci postupovať. Ďakujem
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

no pokiaľ je mandant, mali by ste mať uzavretú mandátnu zmluvu, kde by to malo byť definované vrátane toho, ak neplatí.
0 0
Marek Rigo Marek Rigo

Marek Rigo je offline (nepripojený) Marek Rigo

sám sebou
zmluvu mám a tam je definované , že mandant musí uhrádzať faktúry na čas, nič iné.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

no tak zrejme tam máš definované aj to, že ak tak robiť nebude
0 0
Marek Rigo Marek Rigo

Marek Rigo je offline (nepripojený) Marek Rigo

sám sebou
tak to ani náhodou tam nie je
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zostáva len výzva na plnenie a následná žaloba. Je to klasický obchodnoprávny spor, keďže nemáte štatú)t zamestnanca.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Marek Rigo
tak to ani náhodou tam nie je
No mám dojem, že s tebou fest vypiekol...... pretože okrem toho, že má platiť, nič iné tam nemáš....
Takže - už ti písali ..... a čakaj a čakaj, na súd daj, čakaj, čakaj.....
0 0
Marek Rigo Marek Rigo

Marek Rigo je offline (nepripojený) Marek Rigo

sám sebou
fajn ďakujem za odpovede, len teraz mi povedzte ak mu teraz vylepím faktúru za administratívne práce a sprostredkovateľskú činnosť a on nesplní 14 dňovú splatnosť, tak po novom ho môžu za stíhať nie?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať