Zavrieť

Porady

Vyzor faktury a poradie.

Chcem sa opytat. Doteraz som vystavoval vsetky faktury cez isty nemenovany fakturacny program. Od noveho roku som urobil zmeny a na mojom eshope uz mam zaimplementovany program ktory mi automaticky generuje faktury. No venujem sa aj inym aktivitam a preto stale potrebujem vytvarat faktury cez moj fakturacny program no tie faktury uz maju iny vyzor. Samozrejme poradie faktur by bolo dodrzane. Moze to byt pri kontrole problem ze faktury z eshopu su vyzorovo ine nez faktury z fakturacneho programu.
Uctovnicka mi povedala ze to tak nesmie byt no ja nemozem donekonecna vystavovat vsetky faktury z eshopu manualne.

Dakujem vsetkym za odpoved.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 vymeň účtovníčku........
Consultix Zoli, si platca DPH?
zolik2001 Ano som kvartalny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak su na fakturach uvedene vsetky nalezitosti podla zakona o DPH, tak nie je povinnost aby mali rovnaky vyzor
    Dokonca mozes mat aj samostatny ciselny rad pre vydane faktury z eshopu a samostatny ciselny rad pre ostatne cinnosti.
    Napr. 1116xxxx pre eshop a 1216xxxx pre ostatne cinnosti, kde prve cislo oznacuje vydanu fakturu, druhe cislo ci ide o eshop alebo inu cínnost, dalsie dve cislice rok a posledne stvorcislie (podla potreby) ciselny rad

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa môjho názoru nie je žiaden problém, pretože aj naši klienti si vystavujú faktúry, niektoré zo svojich programov, niektoré dokonca aj ručne, niektoré fa im vystavujeme my.....opýtaj sa účtovníčky prečo podľa jej názoru by bol problém, pretože aspoň ja o tom neviem, žiaden zákon, vyhláška či nariadenie to nezakazuje.....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zolik2001 No poviem to takto. Kedysi mi robila uctovnictvo mama no uz tu nieje a tak v tom pokracuje uctovnicka ktora u nas robi dlhe roky no je to taky strachoput clovek a vzdy ked pride nieco nove vzdy je s tym problem. Podla mna vyzor faktury je hlupost podstatne su cisla a zauctovanie. No preto sa to pytam na porade lebo su tu ludia mudrejsi a skusenejsi a tak snad mi zle neporadia.
    Mila123 ja tu chodím často, každý deň, aj ja sa tu učím....edukácie mi neubližuje......
    zolik2001 13000 prispevkov to o niecom svedci. Ja nemam velmi cas na poradu a tak som tu iba sporadicky a uctovnictvo nechavam na viac kompetentnych aj ked asi by som do toho mal viac pozerat.
    pavol54 zolik počuvaj tak jej vypni tlačiareň a nech ti zaúčtuje ručne vypísanú to ti povie že sa nedá? Tak sa jej spýtaj čo robila v škole. Pokazila sa mi tlačiareň tak som vypisoval dva týždne ručne(tlačivo ševtu) a potom som ich založil a nič sa nedeje ak má náležitosti a číselnú radu
    zolik2001 No az sa jej na to opytam co by robila keby ze nepojde tlaciaren.
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nevadí, že každá vystavená faktúra bude iného výzoru, hlavne aby bola riadne zaúčtovaná a priznané všetky príjmy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zolik2001 Osobne si tiez myslim ze to vadit nebude no uctovnicka povedala presny opak a dost razne a vzdy sa odvolava ci si rozdielny vyzor faktur obhajim pri kontrole DPH.
    Vsetko riadne uctujem ako sa ma
    Dav Ak má aj v inom takéto názory, hľadaj si inú účtovníčku. A povedz, že áno, obhájiš, najmä ak bude taká láskavá a zaúčtuje tie faktúry vygenerované z e-shopu do účtovného programu.
    misoft @zolik..... Zákon stanovuje, čo má faktúra obsahovať, ako sa má vyplňovať - https://www.financnasprava.sk/sk/pod...vovanie-faktur - ale nestanovuje, ako má vyzerať.
    Ak toto "účtovníčka" nevie.... je načase, aby skončila s účtovníctvom a začala účtovníctvo študovať....
    pavol54 k motyke, k motyke (ale aj tam nemôže ísť bárkto)
    misoft ...lebo ak pán Boh dá.... i tá motyka vystrelí... A čo na to potom policajti? A zákon? ....
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Podstatné sú dve veci : aby faktúry spĺňali náležitosti účtovného dokladu a aby boli zaúčtované v účtovníctve. Ak e-shop negeneruje faktúry vo formáte vhodnom pre import do účtovného programu, treba ich tam dať ručne, ako keby išlo o dodávateľskú faktúru. Nech si pani účtovníčka rozšíri vedomosti na aktuálne stavy zákonov alebo ju vymeň.

    Vyzor faktury a poradie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.