Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a výkazy

Prosím Vás, je možné podať daňové priznanie a výkazy daňovému úradu aj vytlačené z počítača, ak sa úplne zhodujú s originálom? V mojom prípade akurát nebudú farebné, ale len čiernobiele. Alebo to závisí od konkrétneho daňového úradu? Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    To je ťažká otázka. Pokiaľ sú úplne zhodné s originálom, tak by nemal byť problém, ale radšej si to over na Daňovom úrade. Pekný deň

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Na stránke DR sa uvádza, že je možné vyplniť výkazy a DP v počítači na uverejnené formuláre a vytlačené zaslať na DÚ. Ale či ti vezmú aj čiernobiele to neviem, podľa mňa asi nie. Skús sa opýtať na DÚ.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Ja mám program, kde sú výkazy /presný formát, ako je tlačivo/,ale nemám farebnú tlačiareň. Počula som, že vo Vranove n/Topľou ich akceptujú. V Blave som ešte neskúšala

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Beba, nemáš náhodou FORMIKA? Lebo práve ja z neho tiež chcem tlačiť výkazy.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ja pracujem so softwarom Alfa, Olymp, Omega. Tieto tiež spracovávajú DP, DPH, výkazy a mzdový výkazy pre poisťovne. DÚ Trnava, Bratislava III akceptuje. Jediný problém je v soc.poisťovni, ktorá žiada ružové. A keď vytlačím do originálnych tlačív, čo sa tiež dá, tak sa sťažujú, že je tam mierny posun a ich skener to nevie čítať. Želám pekný deň.

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    ... napriklad ak tlacite danove priznanie zo stranky danoveho riaditelstva www.drsr.sk , tak to bez problemov akceptuju aj ked je to cierno-biele.

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    Poisťovne zdravotné bez problémov, sociálka nie a daňový úrad mi ich zoberie, keď je vpravo hore vytlačený ten číselný čiarkovaný kód.

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    accad
    Ja posielam čierno-bielo aj SP a doteraz ani raz nevzniesli námietku.
    Tak toto ma dojalo, ja som tam prišla s takým tlačivom osobne a nula bodov.
    A ručne vypisujem 18 zamestnancov. Dík za info Editka.l

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Zlatica
    Tak toto ma dojalo, ja som tam prišla s takým tlačivom osobne a nula bodov.
    A ručne vypisujem 18 zamestnancov. Dík za info Editka.l
    Ak to čo vytlačím z PC je totožné s výkazom, tak to bez akýchkoľvek problémov posielam aj čierno-bielo.
    Základná podmienka je - nesmieš to nosiť osobne, ale posielať. To som zistila v praxi už veľa krát, že to čo donesiem osobne, majú nejakú pripomienky a čo pošlem poštou, je akoby zázrakom v poriadku.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Ja posielam cierno-biele aj do socialnej poistovne a zatial nemaju žiadne pripomienky.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Presne tak, ako accad a Susan. Ani Soc. poisťovňa, ani DÚ nemá pripomienky, keď čiernobiele tlačivá posielam poštou.

    zuzana1500 je offline (nepripojený) zuzana1500

    zuzana1500
    No mne socialna poistovna vratila niektore vykazy,aj ked ich vzdy posielam postou.A stalo sa mi,ze z pobocky na Lazaretskej mi volali,ze to mam prepisat,vraj im to nechce skener brat((A co sa tyka vykazov a danovych priznani,tak na DU mi povedali,ze to budu akceptovat,aj ked to bude stiahnute a ciernobiele.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    accad
    Ja posielam čierno-bielo aj SP a doteraz ani raz nevzniesli námietku.
    Posielaš , alebo nosíš...
    Ja som raz došla do SP s čierno - bielym výkazom...a neprevzali mi to....povedali, že akceptujú jedine originál tlačivo / žiadne kópie/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.