Zavrieť

Porady

Na čo vlastne slúži fond opráv??

Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť, na čo vlastne slúži fond opráv? Ide o to, že bývam v panelovom dome ešte spolu s rodičmi. Rodičia riadne platia mesačne do fondu opráv. Stala sa mi taká vec, že sa mi podarilo rozbiť sklenú výplň na hlavných vchodových dverách. Samozrejme som z "miesta činu" neušiel a celú vec som osobne nahlásil zástupcovi SVB. Zástupcovia SVB to dali zaskliť a teraz odomňa pýtajú prachy. Nie je to veĺa. Ide mi však o princíp, že načo je potom fond opráv. Vedel by niekto poradiť ako mám postupovať?
Usporiadat
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

U nás sa to v dome podarilo asi 3x a vždy to zaplatil ten čo to spôsobil. Abo bol videný, alebo sa sám priznal- to bolo teraz naposledy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
drajver drajver

drajver je offline (nepripojený) drajver

skoro každý vie
dianmarco Pozri príspevok
Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť, na čo vlastne slúži fond opráv? Ide o to, že bývam v panelovom dome ešte spolu s rodičmi. Rodičia riadne platia mesačne do fondu opráv. Stala sa mi taká vec, že sa mi podarilo rozbiť sklenú výplň na hlavných vchodových dverách. Samozrejme som z "miesta činu" neušiel a celú vec som osobne nahlásil zástupcovi SVB. Zástupcovia SVB to dali zaskliť a teraz odomňa pýtajú prachy. Nie je to veĺa. Ide mi však o princíp, že načo je potom fond opráv. Vedel by niekto poradiť ako mám postupovať?
Fond opráv - podľa svojho mena slúži na opravy a rekonštrukcie spoločných častí domu.
Ale FO nie je poistenie ! Takže máš trošku smolu, že si slušný a neušiel si .
PS
Nájdu sa aj takí obyvatelia čo by napríklad nechceli, aby sa strecha opravila z FO - veď oni bývajú na 2. - 5. poschodí / nech si ju zaplatí ten na 7. poschodí - veď tomu tečie do bytu .
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

dianmarco Pozri príspevok
Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť, na čo vlastne slúži fond opráv? Ide o to, že bývam v panelovom dome ešte spolu s rodičmi. Rodičia riadne platia mesačne do fondu opráv. Stala sa mi taká vec, že sa mi podarilo rozbiť sklenú výplň na hlavných vchodových dverách. Samozrejme som z "miesta činu" neušiel a celú vec som osobne nahlásil zástupcovi SVB. Zástupcovia SVB to dali zaskliť a teraz odomňa pýtajú prachy. Nie je to veĺa. Ide mi však o princíp, že načo je potom fond opráv. Vedel by niekto poradiť ako mám postupovať?
stačí si pozrieť zákon 182...........
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov a lodžií. Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv.

To nemyslíš vážne že ak rozbiješ ty sklo chceš to zaplatiť zo spoločného?
Chválim Ťa ale za to, že si nezdrhol. Budeš cez tie dvere chodiť ešte roky tak som rada, že ťa nebude hrýzť svedomie
Jednoznačne je slušne, aby si za to zaplatil sám aj keď ..... !!objednávku, telefonát sklenárom, zaplatenie za teba rieši predseda...to tiež nieje zadarmo, stojí to čas, telefonát, obhliadku, kontrolu vykonanej práce, zaplatenie faktúry, evidencia v učtovnom programe, prípadne preplatenie dokladu cez pokladňu...NEZDÁ sa to že? to všetko sa neurobí samo ako si mnohí myslia.
Naposledy upravil Halli : 09.03.10 at 10:52
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
stačí si pozrieť zákon 182...........
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov a lodžií. Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv.

To nemyslíš vážne že ak rozbiješ ty sklo chceš to zaplatiť zo spoločného?
Chválim Ťa ale za to, že si nezdrhol. Budeš cez tie dvere chodiť ešte roky tak som rada, že ťa nebude hrýzť svedomie
Slavuška, tíško a skromne moc nesúhlasím-u nás sa také nehody platili z fondu opráv- tu asi ide o to ako sa tieto "nehody" dohodnú na schodzi- či sa to bude alebo nebude platiť z fondu opráv,hmhm-ja si myslím, že ked niekto niečo takéto neúmyselne sposobí,tak by to mohlo byť hradené z fondu...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slavuška, tíško a skromne moc nesúhlasím-u nás sa také nehody platili z fondu opráv- tu asi ide o to ako sa tieto "nehody" dohodnú na schodzi- či sa to bude alebo nebude platiť z fondu opráv,hmhm-ja si myslím, že ked niekto niečo takéto neúmyselne sposobí,tak by to mohlo byť hradené z fondu...
Tiež si myslím, že by sa malo posúdiť, ako k tomu došlo. Čo ak boli dvere staré a sklenená výplň proste vypadla pri prudšom pohybe? Alebo už bolo sklo prasknuté a bola otázka času, kedy sa rozbije?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slavuška, tíško a skromne moc nesúhlasím-u nás sa také nehody platili z fondu opráv- tu asi ide o to ako sa tieto "nehody" dohodnú na schodzi- či sa to bude alebo nebude platiť z fondu opráv,hmhm-ja si myslím, že ked niekto niečo takéto neúmyselne sposobí,tak by to mohlo byť hradené z fondu...
Stanko už sme to raz riešili. Myslím, že to nieje správny spôsob. Slušné je to zaplatiť a nie sa handrkovať. On to rieši slušne ale je kopec nespratníkov, ožranov,vandalov, ktorí si kopnú do dverí a bude ti prísahať, že to neurobil schválne. Náš národ by všetko chcel obísť fintami ako sa vyhnúť zodpovednosti....nebudem nikoho spovedať ani VYŠETROVAŤ... či to urobil schválne alebo nie...Tak prosím nechci zas mútiť vodu...a prečítaj si čo som ešte dopísala kým si ma citoval , žmurk.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Blankake Pozri príspevok
Tiež si myslím, že by sa malo posúdiť, ako k tomu došlo. Čo ak boli dvere staré a sklenená výplň proste vypadla pri prudšom pohybe? Alebo už bolo sklo prasknuté a bola otázka času, kedy sa rozbije?
samozrejme-to je ďalšia otázka- ak to sklo tam bolo 20rokov a oni by chceli zaplatiť cenu nového-mohli by čakať,že uhradím plnú sumu-určite nie...
No a teraz čakám na uja sita,ako ma zjazdí pod čiernu zem...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Stanko už sme to raz riešili. Myslím, že to nieje správny spôsob. Slušné je to zaplatiť a nie sa handrkovať. On to rieši slušne ale je kopec nespratníkov, ožranov,vandalov, ktorí si kopnú do dverí a bude ti prísahať, že to neurobil schválne. Náš národ by všetko chcel obísť fintami ako sa vyhnúť zodpovednosti....nebudem nikoho spovedať ani VYŠETROVAŤ... či to urobil schválne alebo nie...Tak prosím nechci zas mútiť vodu...a prečítaj si čo som ešte dopísala kým si ma citoval , žmurk.
ježíš maria fešanda, ale však chalanisko sa slušne priznal,neurobil to naschvál-tak prečo mu to neulahčiť? Keby sa nepriznal,tak by to išlo z fondu...-zasa rozlišuj keď náhodou rozbije sklo ako keď ho naschvál niekto vykopne-ako ty píšeš...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
Stanko už sme to raz riešili. Myslím, že to nieje správny spôsob. Slušné je to zaplatiť a nie sa handrkovať. On to rieši slušne ale je kopec nespratníkov, ožranov,vandalov, ktorí si kopnú do dverí a bude ti prísahať, že to neurobil schválne. Náš národ by všetko chcel obísť fintami ako sa vyhnúť zodpovednosti....nebudem nikoho spovedať ani VYŠETROVAŤ... či to urobil schválne alebo nie...Tak prosím nechci zas mútiť vodu...a prečítaj si čo som ešte dopísala kým si ma citoval , žmurk.
A prečo by sa nemalo vyšetrovať, že ako k tomu došlo? Ak by mal svedkov, že sa sklo rozbilo neúmyselne? Neviem, teda, ako sa to sklo rozbilo (či udrel do skla nejakým kusom nábytku, či na sklo zatlačil rukou/nohou...).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Blankake Pozri príspevok
A prečo by sa nemalo vyšetrovať, že ako k tomu došlo? Ak by mal svedkov, že sa sklo rozbilo neúmyselne? Neviem, teda, ako sa to sklo rozbilo (či udrel do skla nejakým kusom nábytku, či na sklo zatlačil rukou/nohou...).
napríklad sklo sa može "vysypať" a človek ani nemusí byť na vine-stačí keď je zle nastavené Brano zavíra samo...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ježíš maria fešanda, ale však chalanisko sa slušne priznal,neurobil to naschvál-tak prečo mu to neulahčiť? Keby sa nepriznal,tak by to išlo z fondu...-zasa rozlišuj keď náhodou rozbije sklo ako keď ho naschvál niekto vykopne-ako ty píšeš...
Stanko, no tak už zas neplač...
Príď ku mne a vymenujem ti dvadsať ludí, čo ti odprisahajú, že to neurobili naschvál, si poisťovák a veľmi dobre vieš ako sa robia podvody s autami....ani jeden to chudáčisko neurobil naschvál...len si vynovil auto za cudzie prachy, nechci aby som to tu začala rozoberať...A nie len s autami...POISTKA NIE JE VSTUPENKA DO NEBA - JE TO SVEDOMIE.
Zadavateľ ho má tak, už prosím nešpekuluj!
Naposledy upravil Halli : 09.03.10 at 10:46 Dôvod: pravopis a doplnenie
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Stanko, no tak už zas neplač...
Príď ku mne a vymenujem ti dvadsať ludí, čo ti odprisahajú, že to neurobili naschvál, si poisťovák a veľmi dobre vieš ako sa robia podvody z autami, nechci aby som to tu začala rozoberať...A nie len s autami...POISTKA NIE JE VSTUPENKA DO NEBA - JE TO SVEDOMIE.
Zadavateľ ho má tak, už prosím nešpekuluj!
20 ľudí? však taká nehoda sa stane možno raz za 5 rokov a nie každý druhý deň...
Ale už som ticho...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Stanislav 1975 Pozri príspevok
napríklad sklo sa može "vysypať" a človek ani nemusí byť na vine-stačí keď je zle nastavené Brano zavíra samo...
A má smolu, že išiel tadiaľ vtedy práve on a nie predseda alebo niekto z rady...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Blankake Pozri príspevok
A má smolu, že išiel tadiaľ vtedy práve on a nie predseda alebo niekto z rady...
No Blanka,za toto svoje schytáš aj ty niečo-aspoň nebudem sám v ohni...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
A má smolu, že išiel tadiaľ vtedy práve on a nie predseda alebo niekto z rady...
No Blankaaaaa? , to akože čo?
Stanko neschytá...vyjadrujem svoj úžas....
a končím v tejto debate, vy si rozhodnite ako chcete a vyšetrujte, vyhýbajte sa slušnosti, špekulujte a robte všetko preto aby ste sa vyhli zodpovednosti.Sklo na dverách nie je tenké a treba na to silu, aby len tak vypadlo, alebo sa rozbilo..................END
Naposledy upravil Halli : 09.03.10 at 10:55 Dôvod: doplnila som
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
No Blankaaaaa? , to akože čo?
Stanko neschytá...vyjadrujem svoj úžas....
a končím v tejto debate, vy si rozhodnite ako chcete a vyšetrujte, vyhýbajte sa slušnosti, špekulujte a robte všetko preto aby ste sa vyhli zodpovednosti.END
Slavka, to akože nič... len som vyjadrila názor z druhej strany. Nevieme podrobnosti, ako sa to sklo rozbilo, ale prečo by sa to nemalo posúdiť individuálne?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
Slavka, to akože nič... len som vyjadrila názor z druhej strany. Nevieme podrobnosti, ako sa to sklo rozbilo, ale prečo by sa to nemalo posúdiť individuálne?
posledná veta...nevyjadrila si názor Blanka, pri všetkej počestnosti si narazila na to, že predseda, alebo člen rady by mal výhodu a neplatil to....Tak to je pre mňe nepochopiteľné


Blankake Pozri príspevok
A má smolu, že išiel tadiaľ vtedy práve on a nie predseda alebo niekto z rady...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
posledná veta...nevyjadrila si názor Blanka, pri všetkej počestnosti si narazila na to, že predseda, alebo člen rady by mal výhodu a neplatil to....Tak to je pre mňe nepochopiteľné
Slavka, v predchádzajúcich príspevkoch (a hneď v mojom prvom, v ktorom som vôbec nespomínala predsedu/členov rady) som vyjadrila svoj názor, že by sa malo posúdiť, ako došlo k rozbitiu skla...
...a vôbec som nenapísala, že "predseda, alebo člen rady by mal výhodu a neplatil to"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
No Blankaaaaa? , to akože čo?
Stanko neschytá...vyjadrujem svoj úžas....
a končím v tejto debate, vy si rozhodnite ako chcete a vyšetrujte, vyhýbajte sa slušnosti, špekulujte a robte všetko preto aby ste sa vyhli zodpovednosti.END
Slavuška,ale však on sa poctivo priznal a čo je na tom špekulatívné,ked sa jedno NEÚMYSELNÉ rozbitie starého skla uhradí z fondu?Však buďme troška solidárni, spravodliví a socialne myslime...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Fajn, čakám slušnú odpoveď od zadavateľa, ako sa to presne a za akých okolností stalo, či boli dvere na rozpadnutie, či bolo sklo tenučké a stačilo sa doň oprieť, či išiel cez dvere ako normálne každý deň a či sa nedajú dvere otvoriť, ak náhodou nosil nábytok, alebo či nemal náhodou vypité./samozrejme len úvaha/.........počkám a uvidíme, slušne sa priznal, verím že aj slušne odpovie. a budeme dávať aj fúkať
Naposledy upravil Halli : 09.03.10 at 11:06
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať