Zavrieť

Porady

Na čo vlastne slúži fond opráv??

Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť, na čo vlastne slúži fond opráv? Ide o to, že bývam v panelovom dome ešte spolu s rodičmi. Rodičia riadne platia mesačne do fondu opráv. Stala sa mi taká vec, že sa mi podarilo rozbiť sklenú výplň na hlavných vchodových dverách. Samozrejme som z "miesta činu" neušiel a celú vec som osobne nahlásil zástupcovi SVB. Zástupcovia SVB to dali zaskliť a teraz odomňa pýtajú prachy. Nie je to veĺa. Ide mi však o princíp, že načo je potom fond opráv. Vedel by niekto poradiť ako mám postupovať?
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dusan11 Pozri príspevok
Najom to bol, ale ajtak to boli zlaty komanci. Neexistovalo aby niekoho vystahovali lebo nemal pracu a mal dlh na najomnom. Pracu mal, a aj keby mal dlh milion tak by ho nevystahovali. Prave ma to minule napadlo ked bolo v TV ze rodina nezaplatila par krat najomne lebo su bez prace a uz su na ulici. Strasne co sa dnes deje.
Majiteľov bytu by sme asi mali ukamenovať, že nechcú byť takí štedrí a nechať niekoho bývať zadarmo
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Dobrý deň,

dúfam, že nebudem mimo témy. Chcem sa opýtať či je možné aby bol FO v bytovom dome vo väčšinovom vlastníctve družstva vedení pre nájomníkov a vlastníkov samostatne ? Takéto rozdelenie prebehlo minulý rok (2009) a pri vyučtovaní v roku 2010 za rok 2009 FO už bol rozdelený ? Sú na to nejaké pravidlá podľa čoho to malo byť rozdelené ? Pomer vlatníkov a nájomcov je 27 nájomcov a 5 vlastníkov. Vlastníci však prispievali už minimálne 5 rokov. Je to dosť neprehľadné vo vyúčtovaní. Ďalšia otázka je či je nutné pre opravu strechy keďže náš bytový dom sa skladá z 2 vchodov a FO je vedený pre každý vchod samostatne ale vo výpise nie je žiadna položka pre spoločné opravy ako je napríklad strecha alebo zatepľovanie pre celý bytový dom ?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

FO opráv sa tvorí len jeden pre celý dom.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Llívia Pozri príspevok
FO opráv sa tvorí len jeden pre celý dom.
Tak potom dochádza k porušovaniu zákona ? Pretože ja ako vlastník a zástupca vlastníkov síce dostávam výpisy aj za vlastníkov aj za nájomcov, no keď som 22.07.2010 po schôdzy, kde boli odsúhlasené rekonštrukčné práce v našom vchode dal cenové ponuky na UBD, ohradili sa že musíme rátať financie len za náš vchod (opravy budú vykonávané len v jednom vchode) ... a že v žiadnom prípade nemôžeme rátať OF druhého vchodu ??? Tak, keď som prepočítal odvody do fondu opráv len pre náš vchod (+ rozdelenie medzi vlastníkov a nájomcov) vyšla mi čiastka, ktorá nepokryje náklady. Pritom ešte s tejto čiastky hneď po doručení koncoročnej správy sa čiastaa nezhodovla, pretože boli stahnuté poplatky za revízie (podotýkam za celý rok už v marci ?!) Tak mi to trochu zaváňa dezinformáciami so stavom účtu. Apropo ... keď sa potom schvaľujú opravy z FO ako sa majú odhlasovávať pre oba vchody ? Keď u nás každý vchod má a robí vlastnú schôdzu ??
0 0
Dusan11 Dusan11

Dusan11 je offline (nepripojený) Dusan11


Llívia Pozri príspevok

Majiteľov bytu by sme asi mali ukamenovať, že nechcú byť takí štedrí a nechať niekoho bývať zadarmo
Presne ako vravis. Ludia zabudli byt na seba dobry, za komancov to bolo ine.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chcela by som vidieť, aký by si bol dobrý, keby išlo o tvoj byt, ty by si nájomcovi musel zabezpečiť vodu, elektriku, plyn atď. a on by ti nezaplatil. A najskôr až po nejakých 3 mesiacoch, príp. viac, by si ho mohol vyhodiť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

-Lívia,zasa draží???
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

???
Buď ti vypadlo "š", alebo píšeš, ale nerozumiem, čo.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
FO opráv sa tvorí len jeden pre celý dom.
Isté to bude až od 1.4.2011 kedy skončia prechodné ustanovenia Zákona 70/2010.
0 0
Dusan11 Dusan11

Dusan11 je offline (nepripojený) Dusan11

Llívia Včera, 08:31 PM
Chcela by som vidieť, aký by si bol dobrý, keby išlo o tvoj byt, ty by si nájomcovi musel zabezpečiť vodu, elektriku, plyn atď. a on by ti nezaplatil. A najskôr až po nejakých 3 mesiacoch, príp. viac, by si ho mohol vyhodiť.

No ja by zas chcel vidiet ako by sa ti pacilo keby ta vyhodili utorok preto ze si pondelok zabudla/nestihla zaplatit.
Myslim ze 3 meiace su aj malo.
0 1
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Dušanko, ty si sa niekde pozabudol, taáák 20r.dozadu...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

"Dusan11 Dnes, 05:57 PM
No ja by zas chcel vidiet ako by sa ti pacilo keby ta vyhodili utorok preto ze si pondelok zabudla/nestihla zaplatit.
Myslim ze 3 meiace su aj malo."

Tak ja neviem, že by niekoho vyhodili na ulicu kvôli omeškaniu s platbou 1 deň.
Ja by som zasa rada videla, ako by si z vlastného dotoval neplatiča viac ako 3 mesiace. Ak si to chceš vyskúšať, skontaktujem ťa s neplatičom tuná od nás, môžeš mu robiť sponzora. Fakt som zvedavá, ako dlho ti táto štedrosť vydrží.
0 0
Dusan11 Dusan11

Dusan11 je offline (nepripojený) Dusan11

Llívia Pozri príspevok
"Dusan11 Dnes, 05:57 PM
No ja by zas chcel vidiet ako by sa ti pacilo keby ta vyhodili utorok preto ze si pondelok zabudla/nestihla zaplatit.
Myslim ze 3 meiace su aj malo."

Tak ja neviem, že by niekoho vyhodili na ulicu kvôli omeškaniu s platbou 1 deň.
Ja by som zasa rada videla, ako by si z vlastného dotoval neplatiča viac ako 3 mesiace. Ak si to chceš vyskúšať, skontaktujem ťa s neplatičom tuná od nás, môžeš mu robiť sponzora. Fakt som zvedavá, ako dlho ti táto štedrosť vydrží.
Co ty este vsetko nevies. Ani ja som nepocul ze by niekto musel platit nieco za neplatica. Vzdy sa to da vymahat.
Ale toto nema nic spolocne s mojou otazkou. Ja som sa pytal na fond oprav, nie na neplatica. A kedze suhlasis ze sa nema hned na dalsi den vystahovat ale nechat niaky cas, tak potom nechapem tvojej otazke. Je bezpredmetna. Ci ty by si rada vyhodila toho neplatica hend na dalsi den? No keby sa to stalo tebe tak by si inak spievala, to sa neboj.
O com sa to tu vlastne hadame? Ja som hovoril o fonde oprav do ktoreho platim nemale peniaze a nie o niecom zadarmo, tak nechapem co to tu splietas?
Naposledy upravil Dusan11 : 05.08.10 at 21:33
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dusan11 Pozri príspevok
...Ja som sa pytal na fond oprav...
Dusan11 Pozri príspevok
Takze ked sa mi v byte pokazi elektrika, voda, plyn, tak mam smolu a len za svoje?
Musi sa pokazit na schodisku aby to mohlo ist z fondu oprav?

Dakujem.
Duško, nádych, výdych, nádych, výdych a kukni pár strán dozadu - odpoveď na otázku si už dostal:

ivka70 Pozri príspevok
Ano, presne tak.
slavica Pozri príspevok
Ale Dušo, však si ma nepochopil. nemusí-nieže to budeš kaziť naschvál , no a to, že si platiš vo svojej nehnuteľnosti všetko je úplne normálne. Zlatí komanci neboli, lebo vtedy si nemal vlastníctvo, ale nájom...a to je obrovský rozdiel.
Raz je to tvoje, tak sa o to musíš starať sám. Nikto ťa zo spoločného dotovať nebude.

K tomu ostatnému z tvojho príspevku len jeden kometnár - odporuješ sám sebe.
Naposledy upravil Llívia : 06.08.10 at 07:16
0 0
Dusan11 Dusan11

Dusan11 je offline (nepripojený) Dusan11

Llívia Pozri príspevok
Duško, nádych, výdych, nádych, výdych a kukni pár strán dozadu - odpoveď na otázku si už dostal:

Raz je to tvoje, tak sa o to musíš starať sám. Nikto ťa zo spoločného dotovať nebude.

K tomu ostatnému z tvojho príspevku len jeden kometnár - odporuješ sám sebe.
Myslim ze ten kto by sa mal ukludnit si ty. Ty si zacala pisat hluposti mimo temu, nie ja. Ja som ti len slusne odpovedal.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dusan11, nádych, výdych, tvoja otázka bola niekoľkokrát zodpovedaná - vždy s rovnakým výsledkom. Že sa ti odpoveď nepáči ...
Naposledy upravil Llívia : 06.08.10 at 21:58
0 0
Dusan11 Dusan11

Dusan11 je offline (nepripojený) Dusan11

Llívia, nádych, výdych, ja som nikdy netvrdil ze sa mi odpoved nepacila, ja som odpoved dostal, ale ty si zacala mat rozne otazky (pozri si to) ze co by sa mi pacilo a co nie, tak som ti len zo slusnosti odpovedal. Napisal som ti uz X-krat aby sme neviedli offtopic, ale ty si pokracovala dalej. Ja len odpovedam, to sa patri, vies?
Ak uz nemas ziadne otazky, ...... pekny den.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať