Zavrieť

Porady

Výpoveď v skúšobnej dobe počas PN

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či budem mať nárok na materskú a rodičovský príspevok a v akej výške. Začnem tým,že som od októbra 2000 do januára 2011 pracovala v Slovenskej pošte. Tam som dala výpoveď dohodou a nahlásila som sa na úrade práce kde som bola do októbra 2011. Dňa 12. októbra 2011 som nastúpila do novej práce Coop Jednota Trenčín a od 5.12.2011 som začala maródovať s tým,že som otehotnela a moji nadriadení to oznámili do Trenčína. Dnes mi prišla poštou výpoveď:Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe paragraf 72 Zákonníka práce. Coop jednota Trenčín so mnou končí pracovný pomer v skúšobnej dobe a to dňom 15.12.2011.
Teraz neviem čo s PN-kou. Poslala som im ju na podnik a keď sa pôjdem hlásiť na úrad práce ako im predložím PN-ku? A či budem dostávať materský a rodičovský príspevok a v akej výške?
Ďakujem
S pozdravom Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na Urad prace sa nepojdes prihlasit, lebo to pocas PN nejde.
    PN budes nosit do pobocky Socialnej poistovne, tvoj zamestnavatel s nou uz nema nic spolocne.
    Musis ist len do svojej Zdravotnej poistovne nahlasit, ze tvoj PP skoncil a ze si na PN v ochrannej dobe (tam vezmes kopiu PNky).

    Na materske narok pravdepodobne mat nebudes, lebo nesplnas podmienku nemocenskeho poistenia aspon 270 dni z poslednych 2 rokov pred datumom porodu (tvoje zamestnania trvali cca. 6 mesiacov, co je malo) aj ked pravdepodobne porodis do 8 mesiacov od ukoncenia PP.
    Odo dna narodenia dietata budes mat narok na rodicovsky prispevok vo vyske 190 EUR mesacne.
    Ešte som sa chcela opýtať,kedy sa budem musieť ísť hlásiť na Úrad práce,či keď nastúpim na materskú alebo rodičovskú dovolenku? Ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    veronncek Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka. Keď budem na rodičovskej dovolenke tak sa budem musieť prihlásiť na urade práce?
    Ak bude PN trvat az do porodu, tak nie. Len v ZP bude treba zasa nahlasit zmenu.
    Ak by PN bola ukoncena, po ukonceni PN sa treba evidovat na UP do 7 dni , odhlasit zo ZP a ko poistenec statu na PN v ochrannej dobe a prihlasit sa ako poistenec statu evidovany na UP.

    alexadela je offline (nepripojený) alexadela

    alexadela
    Ak môžem poprosiť o radu... Zamestnancovi skončil pracovný pomer na dobu určitú 6.12.2011. V deň ukončenia PP doniesol PN od 6.12.2011. Vyplatíme mu 1 deň PN ako zamestnávateľ a odstúpime PN sociálnej poisťovni, ktorá mu bude ďalej vyplácať dávky. Moja otázka znie, má sa nahlásiť na úrad práce od 7.12.2011 ak je PN alebo až po jej skončení ? Len sa chcem uistiť, že mu nevznikne nezaplatené obdobie počas PN. Má ísť aj na ZP a oznámiť že je PN ? ( Nemá nárok na podporu lebo nespĺňa podmienky) Ďakujem za rady

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alexadela Pozri príspevok
    Ak môžem poprosiť o radu... Zamestnancovi skončil pracovný pomer na dobu určitú 6.12.2011. V deň ukončenia PP doniesol PN od 6.12.2011. Vyplatíme mu 1 deň PN ako zamestnávateľ a odstúpime PN sociálnej poisťovni, ktorá mu bude ďalej vyplácať dávky. Moja otázka znie, má sa nahlásiť na úrad práce od 7.12.2011 ak je PN alebo až po jej skončení ? Len sa chcem uistiť, že mu nevznikne nezaplatené obdobie počas PN. Má ísť aj na ZP a oznámiť že je PN ? ( Nemá nárok na podporu lebo nespĺňa podmienky) Ďakujem za rady
    Na ÚP ho ani počas trvania PN nezaevidujú. Takže sa môže prihlásiť až po nej.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    keď bude práceneschopný ÚP ho neprihlási do evidencie....a ZP stačí predložiť práceneschopnosť , štát mu platí ZP.....po ukončení PNS sa prihlási na UP a zmenu zahlási aj ZP....

    Výpoveď v skúšobnej dobe počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.