Zavrieť

Porady

Školská knižnica

Príjemný deň, dovoľte, aby som Vás poprosila o rady. Som stredoškolská učiteľka, ktorá 15 rokov viedla školskú knižnicu bez akéhokoľvek finančného ohodnotenia. Od 1.2. sa riaditeľka školy rozhodla ju zaevidovať medi školské knižnice na min. kultúry, s cieľom zapájať sa do projektov a pod. Po komunikácii s pani, ktorá na MK zodpovedá za systém knižníc, dostala riaditeľka informácie, že silu, ktorá za knižnicu bude zodpovedať, je potrebné podľa zákona zaplatiť - v papieroch je uvádzané 37,5 hod za mesiac. Na pokyn riaditeľky som vypracovala všetky potrebné papiere vrátane štatútu knižnice, na čo mi ona následne vystavila pracovnú zmluvu na dohodu - na ústnom pohovore mi uviedla, že mi nedá celých 37,5 hod. , iba 20 hodín za mesiac, s čím som súhlasila z niekoľkých dôvodov: konečne by som mala po rokoch aspoň niečo zaplatené a zároveň mi bolo jasné, že 37, 5 hodiny v školskej knižnici neodpracujem. Následne mi bola vystavená pracovná zmluva na _ 20 hodín týždenne , čo zrejme neskôr p. riaditeľka pochopila, že je chybné, samozrejme som to pochopila aj ja, ale zmluvu som popísala , nevšimla som si uvedený fakt. Zrejme si to všimla až ekonómka pri tvorení výplat. Môj problém tu začal v zmysle - následne zástupca riaditeľky začal odo mňa vymáhať presné zapisovanie práce v knižnici, aby som mala zaplatené len to, čo som tam úplne reálne a popoludní: keďže školská knižnica je určená hlavne žiakom, tí ma poznajú, že idem s nimi, keď niečo potrebujú kedykoľvek v priebehu vyučovania, v čase voľných hodín som tam prakticky stále (tento čas si nesmiem zapisovať, lebo to mám platené v úväzku - komentár zástupcu), doma pracujem na rôznych projektoch, SOČ-kách, ktoré zaplatené nemám. Prosím Vás, neviete mi poradiť ako to máte riešené vo Vašich školách? Kde by som našla nejaké prípisy, ktoré sa týkajú podrobnejšie práce učiteľa v knižnici? Ďakujem za čas, ktorý mi budete venovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.