Zavrieť

Porady

Farba na strechu.

Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti a čo by ste mi poradili , že akú farbu je najlepšie použiť na zhrdzavenú plechovú strechu. Za všetky rady ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    DanielaSĽ
    Nikto nevie poradiť?
    co sa tyka striech, tak moc nie ... ale pripomenulo mi to jednu staru prihodu, neviem odololat aby som ju nenapisala:
    kolegyniam som s vaznou tvarou v ramci letnych debat o "rychlosakaziacich" udeninach povedala, ze mam recept (kdesi vycitany) na pouzitie trosku, fakt iba trosicku nazelenalych udenin. Tak si vsetky povytahovali papiere a pera a ja som im zacala diktovat:
    udeniny nakrajame na uhladne asi 1 cm kocky a potom za staleho miesania - splachujeme vo WC


    tym ale nechcem povedat, ze vasu strechu treba rovno splachnut, to naozaj nie ... a dufam, ze si sa nenahnevala teraz na mna

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ayya nie...aspoň si to posunula...a nejde ani o moju strechu , chcela to vedieť moja dobrá kamarátka, tiež poraďáčka , ale neprispievajúca. A pobavilo ma to.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Danka,my sme vlani malovali strechu na chate.Nebola síce hrdzavá,ale bolo treba ju už dať do poriadku.Najprv sme ju natreli podkladovou farbou a potom riadnou.Neviem už názov farieb, ale v obchode /Farby-laky ti dobre poradia.Ja som tiež tak postupovala.Je taká podkladová farba, ktorá sa môže natierať priamo na hrdzu.Veselé malovanie...

    majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

    majklsvk
    Ja mam velmi dobru skusenost s farbou Komaprim 2v1. Je to zakladna a vrchna farba na strechu, ktora sa moze natierat aj na hrdzavy podklad. Ja som nou natieral cca 200m2 mierne skorodovanej strechy. Potrebne je ale olupujucu hrdzu odstranit a prebrusit. Strecha je nou natreta uz 2 roky a zatial nebadam ziadne znamky poskodenia nateru a to byvam na severe na Kysuciach, takze mrazy a snehu tu mavame riadne Ďalšie informacie najdes napriklad cez google, alebo na specializovanej stranke o farbach.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Myslím, že odkedy sem Daniela tému pridala, už má tú strechu možno aj druhýkrát zhrdzavenú
    Ala rada dobrá

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti a čo by ste mi poradili , že akú farbu je najlepšie použiť na zhrdzavenú plechovú strechu. Za všetky rady ďakujem.
    www.slovlak.sk
    Renokov
    Naposledy upravil erzet : 24.05.10 at 13:10

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    AlaNR Pozri príspevok
    Myslím, že odkedy sem Daniela tému pridala, už má tú strechu možno aj druhýkrát zhrdzavenú
    Ala rada dobrá
    Ja som si to tiež nevšimol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.