Zavrieť

Porady

účtovanie dobropisu

Ahoj.. Mohli by ste mi poradiť, prosím? Neviem, ako mám zaúčtovať jeden dobropis. Je to asi komplikované. V júli 2011 mi dala firma PPD o zaplatení tovaru + dodací list. Vraj, že faktúra bude neskôr. Neskôr znamenalo v januári 2012 PPD som zaúčtovala, daň sa zaplatila. V januári 2012 mi dali fa spolu s dobropisom. Po odrátaní mi sedela suma, ktorá bola na PPD. No neviem, ako to celé zaúčtovať... Mám vlastne jednu fa na vyššiu sumu, potom fa, vlastne dobropis s mínusovou hodnotou a dodací list so sumou, ktorá je zhodná s PPD... Ďakujem vopred.
PS: Daň z príjmu podávam v predĺženom termíne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatkaJa Pozri príspevok
    Ahoj.. Mohli by ste mi poradiť, prosím? Neviem, ako mám zaúčtovať jeden dobropis. Je to asi komplikované. V júli 2011 mi dala firma PPD o zaplatení tovaru + dodací list. Vraj, že faktúra bude neskôr. Neskôr znamenalo v januári 2012 PPD som zaúčtovala, daň sa zaplatila. V januári 2012 mi dali fa spolu s dobropisom. Po odrátaní mi sedela suma, ktorá bola na PPD. No neviem, ako to celé zaúčtovať... Mám vlastne jednu fa na vyššiu sumu, potom fa, vlastne dobropis s mínusovou hodnotou a dodací list so sumou, ktorá je zhodná s PPD... Ďakujem vopred.
    PS: Daň z príjmu podávam v predĺženom termíne...
    AKo si zaúčtovala PD?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatkaJa Pozri príspevok
    501/321 a 343/321
    A na PD bolo všetko to, čo má byť na doklade, ktorým uplatňujeme nárok na odpočet? Takže máš PD na jednu sumu, faktúru na vyššiu sumu a dopbropis ,ktorý ponižuje fa na sumu PD?

    KatkaJa je offline (nepripojený) KatkaJa

    KatkaJa
    áno. počkaj. zaúčtovala som VPD na tie účty, ako som písala. PPD som dostala od fy, kde bol iba dátum, číslo dodacieho listu a suma. suma zodpovedá tomu, čo píšeš...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatkaJa Pozri príspevok
    áno. počkaj. zaúčtovala som VPD na tie účty, ako som písala. PPD som dostala od fy, kde bol iba dátum, číslo dodacieho listu a suma. suma zodpovedá tomu, čo píšeš...
    Na základe PD, nemal náležitosti fa, si nemohla uplatniť nárok na odpočet dph.

    KatkaJa je offline (nepripojený) KatkaJa

    KatkaJa
    a čo mám teraz robiť, prosím ťa? ja som už tú daň dala zaplatiť v 3.Q 2011, lebo mi bolo povedané, že fa bude hneď.... ibaže nebola.... až v januári 2012....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatkaJa Pozri príspevok
    a čo mám teraz robiť, prosím ťa? ja som už tú daň dala zaplatiť v 3.Q 2011, lebo mi bolo povedané, že fa bude hneď.... ibaže nebola.... až v januári 2012....
    Správne by si mala podať DDP, pretože si si uplatnila dph, a nemohla si(nebol doklad). Ale ja by som asi priložila fa aj s dobropisom k PD a nechala tak. Určite neišlo o veľkú sumu, či?
    Tweety SS

    KatkaJa je offline (nepripojený) KatkaJa

    KatkaJa
    totiž, tie dátumy dal dodávateľ na faktúry správne. 3.Q2011... takže nemala by som dávať dodatočné DP k DPH...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.