Zavrieť

Porady

Prevzatie výplatných pások

Mali sme na návšteve IP, ktorý tvrdí, že vydávanie výplatných pások zamestnancom musíme dokázať podpisom zamestnanca. Podľa ZP ale zamestnávateľ nie je povinný viesť evidenciu odovzdaných pások, len je povinný ich vydať, čo môžu dosvedčiť všetci zamestnanci.
Chcela by som sa opýtať na Váš názor, prípadne skúsenosti z praxe : dávate zamestnancom podpisovať každý "papier" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    My tak robíme na základe predchádzajúcich bonzov bývalých zamestnancov na inšpektorát práce.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    U nás tiež podpisujeme prevzatie výplatnej pásky. Nikdy nevieš, ktorý zamestnanec to zaprie a ako potom dokážeš, že si mu ju odovzdal? Nie je to síce v zákone priamo uvedené, ale je to pre obranu firmy.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fipina
    Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?
    A ako ich vydávate teraz? Posielate poštou domov?

    Pošlite každému vedúcemu prevádzky pásky za jeho prevádzku spolu s mennou súpiskou a nech to každý pri prevzatí podpíše.

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Na výplatnej listine v hotovosti, mám hore v záhlaví poznačené, že zamestnanec podpisom potvrdzuje aj prevzatie výplatnej pásky.
    Ak je to výplata na účet, asi treba vymyslieť nejaké tlačivko.

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    ja určite robím s páskami aj také tlačivko kde sa mi z-nci podpíšu že prevzali pásku. Aj keď sa to niekomu zdá zbytočné, ľudia sú všelijakí...treba byť obozretní.

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    fipina
    Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?
    V našej firme je 300 zamestnancov, používame výplatné vrecká do ktorých vkladáme výplatné pásky. Zamestnanci podpíšu prevzatie výplatnej pásky na výplatnom vrecku.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    martina12
    Na výplatnej listine v hotovosti, mám hore v záhlaví poznačené, že zamestnanec podpisom potvrdzuje aj prevzatie výplatnej pásky.
    Ak je to výplata na účet, asi treba vymyslieť nejaké tlačivko.
    Aj ja to takto robím a z IP neboli námietky.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    baninka
    ja určite robím s páskami aj také tlačivko kde sa mi z-nci podpíšu že prevzali pásku. Aj keď sa to niekomu zdá zbytočné, ľudia sú všelijakí...treba byť obozretní.
    veľakrát mám pocit, že naši úradníci si pri kontrole v nejakej firme všímajú kopec "nepodstatných" vecí aby mohli aspoň niečo vytknúť. za chvíľu nás tie všetky tlačivá,formuláre a nariadenia prevalcujú

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    katkaj
    veľakrát mám pocit, že naši úradníci si pri kontrole v nejakej firme všímajú kopec "nepodstatných" vecí aby mohli aspoň niečo vytknúť. za chvíľu nás tie všetky tlačivá,formuláre a nariadenia prevalcujú
    100 x SÚHLAS

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Vyzerá to tak, že nebudem mať inú možnosť ako vymyslieť čo najlepší a najjednoduchší spôsob podpisovania.Všetkým Vám ďakujem za ochotu.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    nasa firma takisto zacala kazdu vyplatnu pasku vydavat na podpis...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    fipina
    Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?
    normalne, kazdy veduci rozda v kazdej prevadzke vyplatne pasky, a zaroven ich da popodpisovat /respektive kazdy zamestnanec si v kancelarii od veduceho prevadzky v urcitom datume vyzdvihne pasku, ktorej prijatie podpise na obycajnu predlohu urobenu napr. v exceli/. Tlaciva potom odovzda /posle/ na centralu. Nevidim v tom nijaky problem. My mame asi 650 zamestnancov v 100 prevadzkach a takto nejako to robime.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.