Zavrieť

Porady

Ako vypočítať dovolenku?

Dobrý deň chcela by som vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa- učiteľka -nastúpila na MD 15.10.13 a mala ju do 9. 6. 2014, potom od 25.3.2016 do 17.11.16 mala druhú materskú.
Neviem jej vypočítať dovolenku.
Za rok 2013 jej zostalo 15 dní nevyčerpaná.
Ďakujem
11 komentárov     zbaliť
ivka70 najskor vypocitas pocet dni MD v rokoch 2014 a 2016 a pocet dni RD v tychto rokoch.
V oboch odpracovala viac ako 60 dni, takze pojde o rocnu dovolenku, ktora bude (mozno) kratena, ak dni RD prekrocia v niektorom roku 100 dni.
Dopln sem aspon tie odpracovane-neodpracovne dni, s vypoctom ti potom pomozeme
veronikasad Pred nástupom na prvú MD bola PN?
denda1 áno mala PN 3.9.13-14.10.13
denda1 ak som správne počítala RD 2014 bola 141 dní a 2016 104 dní
veronikasad To nie je 100 prác.dni,za rok 2013 sa jej dovolenka krátiť nebude.
denda1 tam jej zostala 15 dní ale za 2014 sa jej kráti?
veronikasad Tu sivycerpa po ukončení rodičovskej dovolenky, môže byť aj v súbehu s poberanim rodičovského príspevku pred nástupom do zamestnania, spolu s dovolenkou za rok 2014 a 2016.
denda1 práve že by mala nastúpi niekedy v apríly ale nerada by nastúpila pred koncom roka pokiaľ by nemusela
veronikasad Počítala si správne? Ten rok 2016 sa mi zdá veľa prác.dni
denda1 nie neviem či rátať aj obdobie od 1.1.16 do 24.3.16 to je RD alebo len od 18.11.do 31.12.16
veronikasad Spočítas obidve obdobia, vrátane sviatkov. Nehľadala som v kalendári.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spočítajte si pracovné dni, vrátené sviatkov, materskej a rodičovskej dovolenky ( každú samostatne), za rok 2013, 2014,2016.
    Každý rok sa posudzuje samostatne, v ostatných rokoch jej nárok na dovolenku nevznikol.

    Ak si správne spočítala dní RD, za rok 2014 jej budeš krátiť dovolenku o 2/12 a za rok 2016 o 1/12 ročného nároku.
    Naposledy upravil veronikasad : 20.04.18 at 05:45
    denda1 možete prosím konkrétny výpočet
    veronikasad Za prvých 100 prác.dni RD kratis o 1/12 ročného nároku, za každých ďalších celých 21 prác.dni kratis o ďalšiu 1/12 ročného nároku.
    V obidvoch rokoch vznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok, lebo materská dovolenka sa považuje za výkon práce a trvala viac ako 60 pracovných dní.

    Ako vypočítať dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.