Zavrieť

Porady

odpis pohladavky - vyhlaseny konkurz

Prosím o radu mam pohladavku z roku 2009 vystavenú 15.07.2009 v sume 690,- EUR splatnú 13.09.2009 v roku 2010 som vytvorila OP 20% v sume138eur zauctovala 547/391 lenze som si nevsimla ze dna 21.06.2010 je firma v insolvencom rizeni je to ceska firma.
Co s touto OP v tomto roku 2011 ju mam oductovat ako 391/547 a urobit odpis na 546/311 v sume 690eur a dat ju ako pripocitatelnu polozku??? neprihlasili sme tuto pohladavku do toho ich insolvensneho rizeni lebo sme o tom nevedeli alebo co mam urobit s takouto pohladavkou velmi pekne vas prosim o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

    Gabo71
    Dobrý deň, keď na spoločnosť bola povolená reštrukturalizácia, je povinný správca, alebo spoločnosť oznámiť svojim veriteľom túto skutočnosť? Alebo ako to funguje? Viete mi niekto poradiť? Ďakujem pekne

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    neviem ci je to povinny oznamit spravca alebo spolocnost, veru a neviete mi povedat co urobit s tou pohladavkou prosim v prispevku c. 1

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    zuzanna Pozri príspevok
    Prosím o radu mam pohladavku z roku 2009 vystavenú 15.07.2009 v sume 690,- EUR splatnú 13.09.2009 v roku 2010 som vytvorila OP 20% v sume138eur zauctovala 547/391 lenze som si nevsimla ze dna 21.06.2010 je firma v insolvencom rizeni je to ceska firma.
    Co s touto OP v tomto roku 2011 ju mam oductovat ako 391/547 a urobit odpis na 546/311 v sume 690eur a dat ju ako pripocitatelnu polozku??? neprihlasili sme tuto pohladavku do toho ich insolvensneho rizeni lebo sme o tom nevedeli alebo co mam urobit s takouto pohladavkou velmi pekne vas prosim o radu
    prosim nikto sa mi nevie k tomuto vyjadrit prosim

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    zuzanna Pozri príspevok
    Prosím o radu mam pohladavku z roku 2009 vystavenú 15.07.2009 v sume 690,- EUR splatnú 13.09.2009 v roku 2010 som vytvorila OP 20% v sume138eur zauctovala 547/391 lenze som si nevsimla ze dna 21.06.2010 je firma v insolvencom rizeni je to ceska firma.
    Co s touto OP v tomto roku 2011 ju mam oductovat ako 391/547 a urobit odpis na 546/311 v sume 690eur a dat ju ako pripocitatelnu polozku??? neprihlasili sme tuto pohladavku do toho ich insolvensneho rizeni lebo sme o tom nevedeli alebo co mam urobit s takouto pohladavkou velmi pekne vas prosim o radu
    prosim nikto nevie

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    Máme pohľadávku 3300,- EUR prihlásenú v konkurze zaradenú do IV. triedy. Po 10 rokoch nám správca konkurznej podstaty
    na naše neustále dopyty napísal, citujem "nepredpokladáme, že dôjde k uspokojeniu pohľadávok zaradených v triedach".
    Myslíte, že ju môžeme odpísať daňovo?

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    skvrnka Pozri príspevok
    Máme pohľadávku 3300,- EUR prihlásenú v konkurze zaradenú do IV. triedy. Po 10 rokoch nám správca konkurznej podstaty
    na naše neustále dopyty napísal, citujem "nepredpokladáme, že dôjde k uspokojeniu pohľadávok zaradených v triedach".
    Myslíte, že ju môžeme odpísať daňovo?
    Neviem prosím niekto poradiť?

    odpis pohladavky - vyhlaseny konkurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.