Zavrieť

Porady

word

Dobry den , vedel by mi niekto poradit , že ako mám dat text napr: číselnik na kalendár z wordu do formatu png ? alebo ako si mám vyhotovit číselnik v PNG ? skúšala som s programom formát factory ale mi to nejde. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    verads Pozri príspevok
    ano, lenže ja by som potrebovala PNG priesvitny format , podarilo sa mi previest obrazok do PNG ale pozadie bolo aj tak biele , spravila som to tak , že v Zan image virtualnej tlačiarne som previedla obrazok do JPG a potom v Photoshope do Png s vrsvtvou , lenže pismenka sa mi nejak vtlačili do seba a niektore aj chybali , takže nič, chcela som číselník na rok 2013 na kalendár v PNG neviem ho odkial zohnat, ale zato dakujem
    Tak to vyzera na komplexny problem. Na kazdy problem existuje riesenie. Skuste mi napisat co vlastne potrebujete. Zrejme existuje aj jednoduchsi postup... Nieco vymyslim

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    frenkacik Pozri príspevok
    ... word dokument previest na obrazok PNG, tak potom skuste program PDF creator, on dokaze z akehokolvek programu "vytlacit" do PDF-ka alebo aj ako obrazok ...
    Súhlasím, toto je najjednoduchší spôsob.

    Ak sa uloží ako PDF a potom načíta do Photoshopu, zobrazí ho ako obrázok s priesvitným pozadím.
    Potom stačí uložiť celý alebo výrez ako PNG-24 (CTRL+SHIFT+ALT+S - "Uložiť pre web").

    Ale PDF Creator má možnosť uložiť výstup ako priesvitné PNG priamo. Stačí si pridať profil, jeden pre voľbu Uložiť - do PNG, predvolený zostane pre ukladanie do PDF a pri tlači si zvoliť požadovaný.

    Palo

    !!! Novšie verzie inštalátora PDF Creatora obsahovali SpyWare (NOD to ohlási), určite neinštalujte žiadne toolbary. Používam verziu 1.5.1
    PDF_Creator_setup.PNG  
    PDF_Creator_novy_profil.jpg  
    1/1

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    verads Pozri príspevok
    a nemôžte mi to prezradit ako ? ja som skúšala v Photoshope , ale mne sa tie čislice a pismenka tam zle zobrazili , viem je viac postupov, spôsobov
    Z wordu som urobil PDF-ko a to som otvoril v Photoshope. Pri otvarani PDF suboru sa Photoshop opyta kolko dpi. Kedze su tam ciselka s tenkymi nohami, tak som mu riekol, ze 600dpi.
    To je vsetko. :-)

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    verads Pozri príspevok
    Dobry den , vedel by mi niekto poradit , že ako mám dat text napr: číselnik na kalendár z wordu do formatu png ? alebo ako si mám vyhotovit číselnik v PNG ? skúšala som s programom formát factory ale mi to nejde. dakujem
    ak dobre rozumiem a teda potrebujete word previest na obrazok PNG, tak potom skuste program PDF creator
    on dokaze z akehokolvek programu "vytlacit" do PDF-ka alebo aj ako obrazok

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    ano, lenže ja by som potrebovala PNG priesvitny format , podarilo sa mi previest obrazok do PNG ale pozadie bolo aj tak biele , spravila som to tak , že v Zan image virtualnej tlačiarne som previedla obrazok do JPG a potom v Photoshope do Png s vrsvtvou , lenže pismenka sa mi nejak vtlačili do seba a niektore aj chybali , takže nič, chcela som číselník na rok 2013 na kalendár v PNG neviem ho odkial zohnat, ale zato dakujem

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    frenkacik Pozri príspevok
    Tak to vyzera na komplexny problem. Na kazdy problem existuje riesenie. Skuste mi napisat co vlastne potrebujete. Zrejme existuje aj jednoduchsi postup... Nieco vymyslim
    Dakujem Vám pekne za pomoc . teším sa , že ste mi pomohli upravit formát. Úprimná vďaka

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Žeby PrintScreen, potom v IrfanView vložiť, orezať si len tú časť ktorú chcem, a uložiť ako PNG? Dá sa nastaviť aj priesvitná farba.

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    PotPalo Pozri príspevok
    Žeby PrintScreen, potom v IrfanView vložiť, orezať si len tú časť ktorú chcem, a uložiť ako PNG? Dá sa nastaviť aj priesvitná farba.
    printscreen vam zoberie aj to biele pozadie...
    ako ho potom v tom IrfanView odstranite?
    a to uz nehovorim, ze DPI (kvalita obrazku) bude biedna

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    a nemôžte mi to prezradit ako ? ja som skúšala v Photoshope , ale mne sa tie čislice a pismenka tam zle zobrazili , viem je viac postupov, spôsobov
    Naposledy upravil verads : 13.03.13 at 23:05

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Word zmeníš na PDF jednoducho, dáš ho uložiť ako PDF: http://office.microsoft.com/cs-cz/wo...4992.aspx#BM17
    V Adobe Bridge (súčasť Photoshopu) klikneš na dokument PDF, otvorí ho Photoshop na priehľadnej vrstve. Alebo jednoducho klikneš pravým tlačítkom myši na PDF a dáš otvoriť vo Photoshope. Priehľadná vrstvanie nie je konečný produkt. Pokiaľ ho dáš uložiť v PNG formáte, budeš mať vrstvu na priehľadnom pozadí, s ktorou môžeš robiť čo chceš. Keď ju dáš uložiť v inom formáte napr. JPG, bude vrstva nepriehľadná. PNG nie je konečný produkt ale pracovný. Ale to som už raz písal. Pokiaľ chceš nejakú priehľadnú vrstvu, použi gumu vo Photoshope, máš tam tri druhy gúm + nastavenia účinku ale to si musíš vyskúšať. Plus ďalšie nástroje v kombinácií s gumou.
    Tu máš také jednoduché video nástroja guma:
    Naposledy upravil vlado 33 : 14.03.13 at 21:52

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    frenkacik Pozri príspevok
    Z wordu som urobil PDF-ko a to som otvoril v Photoshope. Pri otvarani PDF suboru sa Photoshop opyta kolko dpi. Kedze su tam ciselka s tenkymi nohami, tak som mu riekol, ze 600dpi.
    To je vsetko. :-)
    Dakujem . skúsim to

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.