Zavrieť

Porady

predlzeny rodicovsky prispevok

Dobry den chcem sa opytat potrebujem poradit pomoct.moja dcera ma 3 rocky nepoberam uz roddicovsky prispevok som evidovana na urade prace ale moja dcera ma zdravotny problem chcela by som si nieco vybavit aby som sa mohla o nu starat doma bojim sa ju dat o kolektivu do skolky:dalo by sa nieco vybavit co by som potrebovala k vybaveniu a kde to mam vybavit?dalo by sa vybavit este aby som pokracovala v ridicovskom prispevku do 6 rokov dietata?Dakujem pekne
Naposledy upravil Dav : 04.03.14 at 09:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Choď na UPSVaR a vyžiadaj si tlačivá na poberanie rod.príspevku po dovršení 3 rokov veku z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu dieťaťa. Pediatrička posúdi zdravotný stav dieťaťa a vyplnenú žiadosť odnesieš späť na UPSVaR (alebo to odošle priamo detský lekár ???). Posudková komisia UPSVaR žiadosť posúdi a rozhodne o priznaní, alebo zamietnutí rod.príspevku. Počas poberania RP už nemôžeš byť evidovaná na UP, musíš sa z evidencie uchádzačov o zamestnanie odhlásiť.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nemusi sa odhlasovat z UP a príp. prestat poberat podporu v nezamestnanosti, uplne staci ked ziadost o poberanie RP dá a bude poberať zamestnaný manzel ...
    nezabudnut, ze RP sa da priznat aj spatne za 6 mesiacov, nie len od datumu ziadosti

    predlzeny rodicovsky prispevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.