Zavrieť

Porady

preradenie drobneho majetku na tovar

Prosim Vas, ako mam spravne zauctovat preradenie drobneho majetku na tovar? Ide o server, OC menej ako 30000,- odpisany, - ktory vyhorel, cas je znicena, niektore diely sa ale daju pouzit a pojdu na 132.

1. znicene diely 082/022AE
2. na tovar 082/022AE + 132/????

Dakujem pekne.L.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Vyradiť server tak ako píšeš, ale v celkovej hodnote. Náhradné diely by som ocenila reprodukčnou cenou (odborný odhad) a v tej cene prijala na sklad, ale asi nie tovaru, alebo ich chcete predať? Príjem do skladu by mal byť zaúčtovaný oproti účtu 61 zmena stavu zásob. Čiastočná likvidácia sa účtuje vtedy, ak zostávajúca časť majetku sa ďalej používa ako majetok.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Adato, dakujem ... Ano tie diely chceme predat. Niektore diely na hodnote nestracaju, takze nie je problem predat ich zakaznikom, co uz aj v 2007 nastalo. Poradis teda este? Vynos podla mna nastane az pri predaji, preto som sa tu zasekla a neviem ako to zauctovat.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Budete mať výnos z predaja, ale zaúčtujete aj výdaj tovaru zo skladu (542), takže to bude v poriadku.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Dakujem za radu, takze prijem na sklad 112/61x este k 31.12. Predaj je potom jasny. Zvlastne, ale aspon vsetky ucty maju spravne zostatky, a o to mi islo.

    preradenie drobneho majetku na tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.