Zavrieť

Porady

zakladanie s.r.o.

Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, plánujem založiť s.r.o. nemáte niekto skúsenosť pri zakladaní s.r.o. online, našla som aj firmu, ktorá to robí. je mi jasné , že sa ušetrí na poplatkoch, len neviem či je to spoľahlivé?? Konkrétne sa mi páči ponuka firmy sroonline z Košíc. Za Vaše odpoveďe Vám vopred ďakujem.

Ďalšie otázky prosím zadávať samostatne do rubriky
http://www.porada.sk/zalozenie-s.r.o.
Naposledy upravil Richard : 23.05.13 at 12:16
Usporiadat
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

ahoj, aj môj brat zakladal sro cez sronline v júli, už je všetko vybavené a všetko prebehlo bez problémov
vrelo odporúčam!
0 0
vistero vistero

vistero je offline (nepripojený) vistero

ďakujem za odpoveď, ja som z Bratislavy , nemôžu byť problémy s tým, komunikovali osobne alebo stačilo cez telefon?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pri elektronickom podávaní či žiadosti o vydanie Osvedčenia, alebo zápisu spoločnosti do OR nie je problém od kiaľ je klient.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o názor.

Talian (talianske občianstvo) žijúci na slovensku s partnerkou a dieťaťom (nie sú zosobáš. nemá prechodný ani trvalý pobyt na slovensku), by chcel založiť slovenskú sro, práce by sa vykonávali na slovensku aj v taliansku.
Čo potrebuje takýto zahraničný občan ak chce založiť slovenskú sro?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
cibka1 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o názor.

Talian (talianske občianstvo) žijúci na slovensku s partnerkou a dieťaťom (nie sú zosobáš. nemá prechodný ani trvalý pobyt na slovensku), by chcel založiť slovenskú sro, práce by sa vykonávali na slovensku aj v taliansku.
Čo potrebuje takýto zahraničný občan ak chce založiť slovenskú sro?
Nič naviac oproti slovenskej sro. Ak bude konateľ, bude potrebovať výpis z registra trestov z talianska úradne preložený do slovenčiny nei starší ako 3 mesiace + ostatné povinné dokumenty. Ak on bude iba spoločník a konateľ budeš napríklad ty, tak nič mimoriadne nie je treba, ani spomínaný výpis z RT.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Ďakujem srdečne za rýchlu odpoveď.
Takže ak chce jednoosobovú sro, potrebuje ten výpis z registra trestov.
Ešte raz Ď.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Od 01.10.2012, ak má v SK pridelené DIČ, tak súhlas správcu dane, ak DIČ pridelené nemá, postačuje čestné prehlásenie.
1 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Tak pokračujeme ohľadom s.r.o. v tejto téme..

Ja momentálne ako živnostník, v budúcnosti konateľ s.r.o., uvažujem či nechať po založení s.r.o. aj živnosť, alebo nie. Ide o to, že ako SZČO podávam daňové priznanie, využívam odpočítateľné položky na daňovníka, manželku, odvody, a z dane odpočítávam daňový bonus na 2 deti.

Ak zruším živnosť, a budem mať len s.r.o., budem musieť takisto robiť daňové priznanie, lebo z tej s.r.o. si budem vyberať peniaze, a potom si rovnako uplatním odpočítateľné položky, či daňový bonus?

Otázka je, či rušiť alebo nerušiť živnosť popri s.r.o.

Ďakujeeem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak chceš toto všetko preniesť do sro, tak musíš mať zo sro príjem, musíš byť zamestnaný.
Ak si živnosť necháš, tak to vieš zoptimalizovať na nejaké minimálne dane a odvody, podobne ako doteraz. v sro nemusíš byť zamestnaný, vyberať peniaze budeš len ako podiel zo zisku, to je už zdanené, akurát budeš musieť zop sumy nad cca 339 EUR platiť odvody do ZP. Daňové priznanie robiť nebudeš.
1 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

V s.r.o. nechcem byť zamestnaný. Živnosť by som používal na služby ktoré poskytujem (hlavný príjem - pravideľný) a s.r.o. budem prevádzkovať firmu s podobnou činnosťou ale tam mám aj výdavky aj príjmy, a ako píšeš vyberať budem len ako podiel zo zisku. Do ZP budem teda platiť aj za živnosť (ako doteraz) a aj z s.r.o.?
Daňové priznanie robiť nebudem, pre živnosť či s.r.o? Ja som v tom že budem robiť oboje
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
V s.r.o. nechcem byť zamestnaný. Živnosť by som používal na služby ktoré poskytujem (hlavný príjem - pravideľný) a s.r.o. budem prevádzkovať firmu s podobnou činnosťou ale tam mám aj výdavky aj príjmy, a ako píšeš vyberať budem len ako podiel zo zisku.
Do ZP budem teda platiť aj za živnosť (ako doteraz) ..........áno
a aj z s.r.o................len ak si vyberieš podiel na zisku vyšší ako cca 340 EUR, a to ti urobí RZZP zdravotná poisťovňa
Daňové priznanie robiť nebudem, pre živnosť či s.r.o? Ja som v tom že budem robiť oboje
áno, daňové priznanie za seba ako SZČO
a daňové priznanie za sro, ako samostatný právny subjekt, plus samozrejme všetky výkazy /súvaha, VZaS, Poznámky/
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
V s.r.o. nechcem byť zamestnaný. Živnosť by som používal na služby ktoré poskytujem (hlavný príjem - pravideľný) a s.r.o. budem prevádzkovať firmu s podobnou činnosťou ale tam mám aj výdavky aj príjmy, a ako píšeš vyberať budem len ako podiel zo zisku. Do ZP budem teda platiť aj za živnosť (ako doteraz) a aj z s.r.o.?
Daňové priznanie robiť nebudem, pre živnosť či s.r.o? Ja som v tom že budem robiť oboje

Daň ak ti vyjde budeš platiť v oboch, ale ZP v sro nemusíš, ak bude dodržaná výška príjmu ako píše KEJKA a ak nebudeš zamestnaný vo svojej sro.
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Takže je lepšie ponechať si aj živnosť ak som správne pochopil.

Ak si z s.r.o. nevyberiem podiel na zisku vyšší ako cca 340 EUR mesačne, tak za s.r.o. odvody do ZP platiť nemusím.. no ale tých 340 nieje veľa..

Teda v celkovom merítku ak dodržím ten limit výberu podielu na zisku tak by ma prevádzka s.r.o. nemala stáť nič navyše, nepočítam účtovné výkazy a podobné administratívne úkony. Samozrejme ak vyjde daň k zaplateniu v DP, tak to áno, s tým počítam.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
Takže je lepšie ponechať si aj živnosť ak som správne pochopil.

Ak si z s.r.o. nevyberiem podiel na zisku vyšší ako cca 340 EUR mesačne, tak za s.r.o. odvody do ZP platiť nemusím.. no ale tých 340 nieje veľa..

Teda v celkovom merítku ak dodržím ten limit výberu podielu na zisku tak by ma prevádzka s.r.o. nemala stáť nič navyše, nepočítam účtovné výkazy a podobné administratívne úkony. Samozrejme ak vyjde daň k zaplateniu v DP, tak to áno, s tým počítam.
Áno môžeš si to fajn podeliť a tak eliminovať zisk....
Pozor podiel na zisku si nevyberáš mesačne. Podiel na zisku si vyplácaš po skončení účtovného roku, teda napríklad v marci za predchádzajúci rok.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Ericsoft Pozri príspevok
Ak si z s.r.o. nevyberiem podiel na zisku vyšší ako cca 340 EUR mesačne, tak za s.r.o. odvody do ZP platiť nemusím.. no ale tých 340 nieje veľa..
hm, no ta suma je rocne... :-)
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Aha.. dobrý vtip

Takže buď nájdem iný spôsob, alebo budem platiť odvody.

Môžem si fakturovať za služby z s.r.o na svoju živnosť, ktoré som pre tú svoju s.r.o. vykonal?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
Aha.. dobrý vtip

Takže buď nájdem iný spôsob, alebo budem platiť odvody.

Môžem si fakturovať za služby z s.r.o na svoju živnosť, ktoré som pre tú svoju s.r.o. vykonal?
Toto svojim klientom nedoporučujem fakturovať zo svojej jednoosobovej sro na seba samého.

"ktoré som pre tú svoju sro vykonal ?" hádam ktorú si akože vykonal na zákazku FO pre FO, nie ? Toto radšej nekombinuj !
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

FO - fyzická osoba? Takže zrejme je to nevhodné takto to riešiť. Nájdem ešte iný spôsob, dúfam

Ešte otázka k sídlu spoločnosti.. čítal som že to môže byť aj adresa trvalého pobytu, v mojom prípade byt v paneláku. Stačí súhlas spoluvlastníka, ale je potrebný súhlas ostatných majiteľov bytov vo vchode?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Ericsoft Pozri príspevok
FO - fyzická osoba? Takže zrejme je to nevhodné takto to riešiť. Nájdem ešte iný spôsob, dúfam

Ešte otázka k sídlu spoločnosti.. čítal som že to môže byť aj adresa trvalého pobytu, v mojom prípade byt v paneláku. Stačí súhlas spoluvlastníka, ale je potrebný súhlas ostatných majiteľov bytov vo vchode?
nemusí byť súhlas ostatných majiteľov bytov......stále sú neprajní ľudia, si neviem predstaviť riešenie situácie, keby že Ti babička nechce vydať súhlas, ako by si to riešil? alebo dlhodobo odcestovaní....čo v tom prípade.....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
FO - fyzická osoba? Takže zrejme je to nevhodné takto to riešiť. Nájdem ešte iný spôsob, dúfam

Ešte otázka k sídlu spoločnosti.. čítal som že to môže byť aj adresa trvalého pobytu, v mojom prípade byt v paneláku. Stačí súhlas spoluvlastníka, ale je potrebný súhlas ostatných majiteľov bytov vo vchode?
FO = fyzická osoba áno

Tvoj byt v paneláku má majiteľa teba a možno manželku. Vy dvaja dávate súhlas. Ostatných vlastníkov ostatných bytov v paneláku sa to vôbec netýka. Týka sa to iba všetkých vlastníkov konkrétneho bytu. Čo keby ho vlastnila aj tvoja sestra napríklad. Musela by aj ona dať súhlas, čiže všetci vlastníci konkrétnej nehnuteľnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať