Zavrieť

Porady

Terminál - vysoké poplatky

Dobrý deň,
máme nový terminál a účtujem prvý výpis z účtu. Som zhrozená aké poplatky za to banka pýta... mesačne cca 20€ + z každej tržby 1,7%..... veď to sme pri zľave pomaly na nule...To je všade tak?
Naposledy upravil Iwett : 12.05.16 at 08:41
kopretinka predtým,ako si podpísala zmluvu,si si ju neprečítala?predtým,ako si podpísala zmluvu,si si nepozisťovala iných poskytovateľov?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
to sú štandardné ceny. Ja platím asi 15€ a za väčšinu kariet asi 1%. A ďalšie roky si vyjednám ešte lepšiu cenu vzhľadom na obraty, ktoré cez terminál idú.

Ono je dobrý zvyk pred výberom banky zisťovať podmienky vedenia účtu a hlavne terminálu... a pokiaľ ťa mesačne zruinuje 20e a 1,7% z tržby, tak je načase zvážiť celé podnikanie...
Naposledy upravil jslancik : 12.05.16 at 10:57
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Iwett Ja som zmluvu nepodpisovala, ja som sa len zamyslela ako účtovníčka. Zdá sa mi to moc ale nie tých 20,-€, ale aj tie percentá z tržieb. No asi ho to nezruinuje, len sa mi to vidí dosť... a chcela som porovnať hlavne, či to je tak všade.
Ďakujem za odpovede
jslancik je to dá sa povedať normálna cena. tie % by mohli byť nižšie, ale minimum je 1%. A ak si majiteľ nepobehal vopred banky, aké majú ponuky, tak si vybral to, čo si vybral a nerieši to ďalej.
Iwett nepobehal žiadne banky....tak som chcela ja poskúmať. Ďakujem
Katy a R a nezlepšili sa teraz podmienky ? sa mali znížiť tieto poplatky (aspoň som čítala)
jslancik za kartové transakcie pri platobných termináloch? pochybujem. Koho zaujímajú podnikatelia... tých treba zodrať (a aj tak to zaplatí zákazník )
Katy a R tuto starší článok .. asik zostalo iba pri kecoch?? https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...ACZihYcMFJWFjA
  zbaliť

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
Malé zamyslenie:
Banka si vypýta z každej tržby 1,7%, pri platbe kartou vráti 0.5%, v lepšom prípade 1%, čiže banka na každej transakcii zarobí 0,7 až 1,2%.
Obchodník keď si zavedie platobný terminál automaticky upraví ceny tovarov tak aby vykryl navýšenie od banky, čiže aj keď za tovar neplatíte kartou, je tá cena už vyššia o 1,7% a pri platbe kartou si myslíte ako ste ušetrili a vrátia vám na účet 0,5%.
(De facto obchodník, ktorý nepoužíva terminál od banky, môže mať o tých 1,7% lepšie ceny...)
A banky vás presviedčajú ako vám šetria peniaze, ktoré si vypýta od obchodníka a ten si ich vypýta od vás...

Terminál - vysoké poplatky

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.