Zavrieť

Porady

Barter vramci EU

Posuvam este raz, nenajde sa niekto kto by poradil, skontroloval? bola by som velmi vdacna...

Nasa spolocnost si chce vymenit tovar s inou spol. z talianska, obaja sme platci DPH. My dodame tovar (hodnota tovaru vratane postovneho) talianovi a ten nam doda svoj tovar v rovnakej hodnote (tiez hodnota jeho tovaru vratane postovneho).

1. ako je to z pohladu uctovania?
vystavim fa - 100 eur - 311/604, (mam v nej uviest ze k uhrade 0, lebo robime zapocet?)
prijmem fa od neho - 100 eur - 131/321,
a cez ID urobim zapocet - 100 eur - 321/311
Je to v poriadku? je potrebne pre zapocet prilozit nejaku emailovu komunikaciu, kde sme sa na bartery dohodli? alebo mi musi nejaky dokument podpisat a zaslat postou?

2. z pohladu DPH - ja ho uvediem v suhrnnom vykaze a prijatu fakturu od neho samozdanim. Je tam este nieco potrebne? dolozit nejake ine dokumenty? ci zakon o DPH nezaujima ci mi to bolo uhradene alebo nie? Samozrejme pre vystavenie fa bez dph musim mat aj prepravny doklad od posty, platne VAT ID odberatela. Este nieco ine?

3. z pohladu dane z prijmov - je tržba daňový výnos a tovar daňovým nákladom (samozrejme v okamihu predaja az).

Mozete mi potvrdit ze uvazujem spravne? Dakujem za pomoc
Naposledy upravil Samantha : 04.12.13 at 16:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Samantha Ďakujem za link, mňa ešte navyše zaujíma hlavne účtovné a daňové hľadisko tohto barteru. Vedeli by ste mi poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.