Zavrieť

Porady

mam problem zo startovanim auta

dobry den mohli by ste mi poradit pretoze neviem aky je problem v aute rano idem do auta a chcem nastartovat a nejde nastartovat ukazuje mi kontrolka mazanie a baterka a ked ma potlacia tak mi nastartuje a potom v pohode startuje cely den len kazde rano je ten isty problem nestartuje, svietia kontrolky-mazanie a baterka, musia ma potlacik a nastartuje potom a potom aj ked vipnem motor cely den startuje len rano nie ...prosim poradte mi dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Opäť dalšia sranda! Taku *****inu napisať! Nove auta sa nesmu štartovať roztlačaním.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko pisala, ze ma nove auto? ake auto pokladas za nove?
    duves pardon, technologicky novšie auta. Preto buchač napisal otazku, či sa jedna o Trabanta. Novšie auta (technologicky novšie) sa nesmu roztlačať. http://www.odpovedi.cz/otazky/proc-s...-roztlacovanim
    taiko hmm, to sa mi nezda toto. Cez moju baterku moze ist aj 60A. Ale nevadim sa, moze byt. Pri roztlacani by som sa skorej bal o "flying wheel" ak je starter zaseknuty. V kazdom pripade by som isiel za odbornikom s tymto.
    Martin1310 No áno teoreticky je možný výbuch baterky ale myslím že keby si chcel nájsť človeka ktorý to vydel na vlastné oči tak by si si nohy zodral. A týka sa to takmer všetkých áut ktoré ešte jazdia.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    mohol by to byt
    1. starter (startovaci motor) (kontakty v starteri stare, zahrdzavene a tym padom malo prudu do startovacieho motora, popripade solenoid v starteri je chybny)
    2. baterka (treba premerat, mozno dobit)
    3. zla kostra (nedostatocne napatie v kostre a tym padom malo stavy pre starter), to sa tiez da premerat
    bodliak Bod 2 možno, ale 1 a 3 akosi nesedia s tým, že jej to robí len ráno.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    No to že ti pri štartovaní svieti kontrolka mazania je normálne pretože ked motor nejde tak nemaže a kontrolka baterky je v skutočnosti kontrolka dobíjania a tá samozrejme tiež svieti pokial motor stojí.
    Ráno je največšia zima a schladnutá baterka je vtedy najslabšia takže sa najskôr prejavý to že už odchádza alebo ju treba len dobiť.Ak je v motorovom priestore tak sa zohreje a nejakú dobu funguje dobre ale po dlhom státí v noci v mraze je slabá je to uplne ten najklasickejší prípad ako zistíš že baterka už ide pá-pá.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Daj adresu ....

    Vezmem svojho automechanika , nahodíme do kufra komplet diagnostický vercajk a dôjdeme ....

    ...a ozaj ...o aké auto sa jedná ?
    Trabant ...???

    mam problem zo startovanim auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.