Zavrieť

Porady

okuliare

Nemá náhodou niekto skúsenosti s antireflexnými okuliarmi? Dosť ma bolievaju oči pri práci s PC a dozvedela som sa o špeciálnych antiref. sklách, vraj to trošku pomáha.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Neviem ako sa to nazýva, ale niečo na starom monitore som mala, aby mi to oči nekazilo. Môžem len dodať, že LCD monitory nekazia oči. Ceny tohto monitoru dosť klesli už aj na 6000 takže, je to dobrá investícia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ja nosém okuliare už dobrých pár rokov, a keď kupujem tak stále mám takú požiadavku, takže môj optik mi tam dá všetko čo sa dá dať, no ono to pomáha, ale keď sedíš pri PC 8 hodín na koniec dňa máš oči aj tak unavené.
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Ja mám okuliarne na PC. Skla majú také dožlta. Roblili mi to v optike. Celkom dobré, až na to, že to moc nepoužívam, keďže normálne okuliare nenosím, tak si ich často zabúdam nasadiť. Až keď mi začnú isť oči šrégom, tak si na ne spomeniem.
Ale odporúčam.
jana
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som si minulý rok (vianočný darček) okuliare na PC, stáli 3000 Sk, ale sú perfektné, hľavne rozdieľ pocítim pri monitore, doma mám LCD displey a k nemu nepotrebujem tie okuliare. Ale v robote mám klasický 17palcový monitor a okuliare využijem maximálne, pričom ja nepotrebujem dioptrické okuliare. Ešte ten optik mi povedal, že teraz už tieto sklíčka majú špeciálne, do novembra ich ešte nemali. Tak som to vystihla a som veľmi spokojná. Ešte aj na TV sa mi s nimi lepšie pozerá. Sklíčka majú nádych zelenkavej farby (keď sa kuknem do slnka).
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
antireflexné sklá by mali mať takú vlastnosť, že keď cez ne pozeráš napr. do monitora PC alebo pri šoférovaní v noci, tak sa ti neodráža svetlo ... no nie som odborník, ale takto nejak mi to vysvetľovali v optike ... a ešte na rozdiel od "obyčajných" sú o kúščok drahšie
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aj ja si myslím, že je lepšie investovať do LCD monitora. Keď sa pôjdeš pýtať do optiky, tak ti samozrejme povedia, že to pomáha, ale sú dosť drahé. Majú aj podľa toho v akom prostredí zvykneš pracovať, teda podľa toho je sklo zafarbené do ružova, modra, zelena atď. A teraz sú už monitory dosť kvalitné.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
stanca, to akože si si sama povedala, že potrebuješ okuliare, lebo ťa bolia oči? Ja by som odporučila návštevu očného lekára, on by ti mal povedať, či okuliare potrebuješ alebo nie. Očný lekár by ti mal aj navrhnúť optimálne riešené "brilky", rozhodnutie však nechá na teba
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja som bola u očiara asi trikrát, vždy sa mi zhorší zrak v tomto období, výrok očiara je okuliare nepotrebujete, oči sú unavené, vždy mi doporučí Ostrovidky a zatiaľ pomáhajú.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aj ja by som odporučila ísť najprv k očnému, pozrie ti očká a povie, čo ďalej. Niekedy tam môže byť aj iný problém. Napr. tzv syndróm suchých očí, atď. Skrátka ti aj povie, čo a ako. A ty sa môžeš podľa toho rozhodnúť. A myslím, že každý, kto čumí v kuse do monitora min. 7-8 hod, je z toho unavený. A LCD monitor pomáha určite, mám odskúšané.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

U lekára som už bola a povedal, že oči mám v poriadku, LCD mám taktiež, tak neviem, asi som moc fajnova :-)
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Stanca, určite nie si fajnová, jednoducho očká sú unavené. Ja mám takéto problémy už roky vždy v zime, mám pocit že už zajtra určite oslepnem, neviem či mi šero nerobí dobre, alebo tie neóny v práci, ktoré teraz v zime vysvecujú celý deň. Očiar mi vždy povie, že vidím dobre, a ja mám pocit, že musím neustále zaostrovať
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
stanca
U lekára som už bola a povedal, že oči mám v poriadku, LCD mám taktiež, tak neviem, asi som moc fajnova :-)
stanca, no keď si ty fajnová, tak ja potom neviem čo som ... ja nosím bríle iba na diaľku (šoférovanie, pozeranie TV, školenia-aby som videla prednášajúceho ) ... pred mesiacom som "vyfasovala fungel nový LCD monitor" a poviem ti, že žiadna sláva ... to rozlíšenie ma zabíja ... také blchy mám na tej telke, že až ... takže teraz, či chcem alebo nechcem už častejšie musím nasadzovať bríle
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja nepotrebujem žiadne okuliare, a predsa som si zaobstarala okuliare na PC (bez dioptrií) a som s nimi spokojná. Ja mám doma LCD displey a k nemu vôbec nepotrebujem okuliare, iba pri klasickom monitore cítim rozdiel.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Vladi...nie je LCD monitor ako LCD monitor...
taký kvalitný určite nie je za 6000 Sk..aspoň teda ja som taký nestretla..
a záleží to aj od grafickej karty...
a že sme slepučké..ani sa nedivím...však furt len do tej bedne čumíme...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Silvi, nechcem sa chváliť, ale môj stál tuším okolo 18 tis. ... ale asi to bude tou grafickou kartou (lebo tá už má nejaký ten rôčik)
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Môžem Vám odporúčať, chránte si oči aj keď nepotrebujete dioptrie. Ono to nakoniec tak bude, že ich budete potrebovať. Za 15 rokov pri práci s počítačom ich mám v žalostnom stave. Môj zamestnávateľ nám raz za dva roky preplatí prehliadku u očného . Mám krásne okuliare, ale ja za krásne peniažteky. Čo sa týka antireflexného nástreku, má to svoj význam. Mám ho už 6 rokov a len o 0,5 dioptrí sa mi zhoršil zrak za ten čas. V každom prípade navštívte očného lekára, ten Vám poradí.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Mne zasa kolega nastavoval na monitore nejakú frekvenciu, vôbec tomu nerozumím, ale už sa mi obrazovka tak nekmitá
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som za LCD displey (17palc) zaplatila 11000Sk., pričom bol ešte v akcii ináč stál 14000Sk. Netraba si zabudnúť nastaviť správne rozlíšenie a veľkosť písma.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Rosemary, ak máš nastavenú frekvenciu od 70-85 herzov tak je to OK. (záleží od typu monitora).
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ja mám 19" LCD a som spokojná, stál do nejakých 15tis. ale odporúčam. Doma mám klasiku 17", tak tam je to už horšie. A aj iní ľudia,ktorí menili monitor za LCD, tak mi hovorili, že cítia rozdiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať