Zavrieť

Porady

okuliare

Nemá náhodou niekto skúsenosti s antireflexnými okuliarmi? Dosť ma bolievaju oči pri práci s PC a dozvedela som sa o špeciálnych antiref. sklách, vraj to trošku pomáha.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Baby, ako zistim ci mam ten LC alebo aky pocitac? Malo by to byt niekde vypisane. Tie okuliare nie su zli napad.

Ja mam v robote katastrofalne podmienky. Som v miestnosti, kde nie je zadne okno, len mi sem svieti trosku zo zasadacky a z kuchyne. Takze cely den som pod bodovymi svetlami a pocitacom. Chcela som aby mi sem kupili nejaku stolovu lampu, aby som aspon trosku videla lepsie a aby som si tak strasne nenamáhala oci. Som zvedava kedy sa mi zhorsi zrak. Potom sa asi sefstvu pekne podakujem!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
LCD displey je tenučký monitor, má ho aj notebook, keď máš klasický monitor je veľký ale široký. Spôsob klasického TV v menšom.
Keď si klikneš na pracovnú plochu pravýn tl. rmyši rozroluje sa Ti menu a ty si z neho vyberieš vlastnosti (posledná ponuka) a máš tam kolónku tiež poslednú s názvom nastavení. Tam máš zadefinované rozlíšenie.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Armola
Baby, ako zistim ci mam ten LC alebo aky pocitac? Malo by to byt niekde vypisane. Tie okuliare nie su zli napad.
NO..či máš LCD alebo klasický monitor..to uvidíš..keď sa naň kukneš..či máš bedňu..alebo len takú tenku obrazovočku..
a čo sa tých toho PC...sú dve možnosti
1. rozoberieš bedňu a akukneš čo máš vo vnútri
2. na ploche máš ikonku tento PC..klikneš na ňu pravých tlačítkom a dáš si vlastnosti..a vo všeobecných máš popis toho čo máš...aspoň taký malý..
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lenkak
Rosemary, ak máš nastavenú frekvenciu od 70-85 herzov tak je to OK. (záleží od typu monitora).
Presne ..záleží to od typu monitora...pri LCD sa na to moc neprihliada..tam sú skôr potrebné iné parametre sledovať..
kontrast, jas, odozvy a tak nakoniec rozlíšenie a frekvenciu

pri klasických je to rozlíšenie... a frekvencia
ja mám napríklad 17 palc. klasický ale rozlíšenie mám 1024*728 pri frekvencii 100 Hz
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
100 Hz? Tak to už hej, máš kvalitný monitor, keď Ti zoberie takú frekvenciu.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
vladan
Silvi, nechcem sa chváliť, ale môj stál tuším okolo 18 tis. ... ale asi to bude tou grafickou kartou (lebo tá už má nejaký ten rôčik)
Vladi..cena ešte neznamená kvalitu..ale ak máš grafickú kartu napríklad na doske..tak ani veľký výsledok a viditeľnosť nemôžeš očakávať...jednoducho v PC je jedna vec naviazaná na druhú..
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lenkak
100 Hz? Tak to už hej, máš kvalitný monitor, keď Ti zoberie takú frekvenciu.
No..a popritom je to starší monitor...žiadny nový.stál 2500 Sk ..ale kvalitný...bo predtým som šéfovi ofrflala všetko..čo mi dal..takže nakoniec som si mohla PC a aj monitor vybrať sama...a tak som spokojná..
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Takze nasla som taketo udaje: 1024 by 768 pixels

SiS 661FX_760_741_M661FX_M760_M741

Oikrem toho mam plochý monitor, atkze asi mam to LCD.

Mozno vyzeram strasne sprosto, ale v takychto veciach som sa nikdy nevyznala, tak sa na mna nehnevajte, ze sa tak hlupo pytam
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Armola
Takze nasla som taketo udaje: 1024 by 768 pixels

SiS 661FX_760_741_M661FX_M760_M741

Oikrem toho mam plochý monitor, atkze asi mam to LCD.

Mozno vyzeram strasne sprosto, ale v takychto veciach som sa nikdy nevyznala, tak sa na mna nehnevajte, ze sa tak hlupo pytam
A je 75 Hertzový
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Hlinkovx
Vladi..cena ešte neznamená kvalitu..ale ak máš grafickú kartu napríklad na doske..tak ani veľký výsledok a viditeľnosť nemôžeš očakávať...jednoducho v PC je jedna vec naviazaná na druhú..
silvi, keďže som technický antitalent (čo sa PC týka), tak ti na toto nemôžem nič povedať ... na jakej doske mám mať tú grafickú kartu? ... môj LCD je 19", rozlíšenie 1280x1024 ... a kde nájdem totych "Hercov"?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Armola
A je 75 Hertzový
Je to OK. Keby si mala 60 Hz to sú tie staršie typy.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Vladi..hneď som vedela..že si technický talent.......že predsa len sa chytíš...
tam kde máš to rozlíšenie..tlačítko spresniť...a máš tam monitor..a tam sú frekvencie...
ale keďže máš LCD..tak tam hlavne nič nemeň..bo odpáliš toten tvoj televízor...iba jedným očkom urob kuk...
a čo sa týka..grafickej karty..no..to ti radšej nebudem vysvetľovať..ale keby ťa to predsa len zaujímalo..tak na druhej strane bedne/skrine.. to je to ..kde dávaš CD a diskety ..čiže na zadku../ ..máš všelijaké možné vývody....a káble...
a ak máš grafiku zvlášť...a nie na doske...tak ten kábel z monitora..bude tak viac vzdialený od ostatných káblov....
kua..to je ale zložité..vysvetliť...a ešte neviem..či mi niekto rozumie...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vladan
silvi, keďže som technický antitalent (čo sa PC týka), tak ti na toto nemôžem nič povedať ... na jakej doske mám mať tú grafickú kartu? ... môj LCD je 19", rozlíšenie 1280x1024 ... a kde nájdem totych "Hercov"?
Rozlíšenie máš maximálne, na základnej doske sa nachádza grafická karta ( v novších PC sú už inegrované = rýchlejšie.) Hz nájdeš tam kde si našla túto frekvenciu (vo vlastnostiach, nastavenie) si zadáš ešte kolónku upresniť, kolónka monitor, mala by si mať pri takom rozlíšení frekvenciu nad 75 Hz.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Armola
A je 75 Hertzový
a odozvy máš aké....??? ale to už nájdeš asi len v papíroch
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
keď mám 60, mám si dať 75?

... ja mám odozvy (dúfam, že je to anglicky Response Time) také:

- Ta = 25 stupňov celziových
- Tr = 6ms
- Tf = 10ms
... no tak tomuto už vôbec nerozumiem
Naposledy upravil vladan : 25.02.05 at 11:41
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak sa Ti dá, prehoď, nebude Ti blikotať monitor, a potom máš dobrú aj grafickú kartu. Prejaví sda Ti to po reštartovaní PC. Potom si zváčši veľkosť písma. Aby si nemala také malinkaté písmenká.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Vladi..najprv ak môžeš , si radšej kukni papiere k tomu monitoru.. tam máš doporučené Hz pri jednotlivých rozlíšeniach
bo ak náhodou máš menej výkonný..môžeš ho odpáliť...
a hlavne..ponúka ti vôbec tú možnosť...dať si 75 Hz
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak je to LCD displey tie sú už tak robené aby mali najnižšiu doporučenú frekvenciu od 75Hz.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak máš malé písmenká tak si ich takto zmeníš: obrázok:
monitor.JPG  
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
už som si prestavila na 75 HZ, v paperoch pisali, že môžem ... ale teraz sa mi zdá ako keby som mala v sebe zopár drinkov ... písmenká ako keby mali tieň ... a fakt som nič nepila! ... takto to má byť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať