Zavrieť

Porady

Prerušenie študia a prispevok na rozbeh podnikania ( živnost )

Dobry vecer,
Dostal som takyto napad. Som student STU FEI, a uz dlhsie uvazujem na tym, ako by som ziskal prispevok na podnikanie. Popri skole totiz pracujem ako elektrikar na stavbe a tak ma napadlo zalozit si zivnost.

Moja otazka znie:
Ak by som prerusil studium na cca 3 mesiace, a zaevidoval by som sa na UPSVR a potom ziadal o ten prispevok na podnikanie, je mozne, ze by mi ho dali aj po tom, ako by som sa znovu stal studentom dennej formy studia ?? Teda, ci by som ho nemusel vratit ak budem pokracovat v studiu este v tom istom roku aj semestri ?
Este je otazne, ci mi umozni skola prerusit studium na 3 mesiace, a potom robit skusky, akoby som studium neprerusil ...

A este jedna otazka: Viem ze pocas 1 roku sa odvody neplatia kedze sa nemaju z coho vyratat. Budem musiet platit v druhom roku odvody a dan, ak nedosiahnem prijem potrebny na platenie odvodov ? Teda ci budem pocas druheho roka platit kazdy mesiac odvody a ostatne veci ?

Co si o tom myslite, alebo je niekto kto to uz urobil takto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prerušenie študia a prispevok na rozbeh podnikania ( živnost )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.