Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet

Dobrý deň.
Zakladám si živnosť a chcem si otvoriť podnikateľský účet.
Chcel by som radu kde si otvoriť účet, teda v akej banke. Tovar budem nakupovať mimo SR a platiť budem vopred kartou.

ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Treba si zistiť poplatky priamo v bankách.

    A v priloženom linku si skús porovnať poplatky jednotlivých bánk, či tomu uveríš, to je už .......................





    http://www.finance.sk/bankovnictvo/bezne-ucty/balik-fo/

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Veronika, prvá časť odpovede je pre neho ako podnikateľa .

    Ten link, je na porovnanie poplatkov v jednotlivých bankách.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majka, práve tie poplatky som porovnávala ... Ale nič mu nebráni založiť si súkromný účet a využívať ho len na podnikanie.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Veronika, aj tak najlepšie urobí, ak obehne banky a nechá si vysvetliť aké sú poplatky, hlavne pri platbách do zahraničia. V niektorých bankách sú to nehorázne sumy.

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    Ďakujem za odpovede a pobehám si banky , ale myslel som že niekto má skúsenosti s tou a tou bankou

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    A čo ba bolo pre mňa výhodnejšie, založiť podnikateľský alebo bežný osobný účet??? výhody nevýhody??

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    podnikatelsky ma takmer vzdy vacsie poplatky... a pokial bude platit kartou, tak je jedno ci na SR ci do zahranicia

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    Takže dnes idem pobehať banky. Som zvedaví ako ma budú presviedčať, keď im poviem že chcem pre podnikanie bežný účet.
    A na podnikanie môžem teda mať aj bežný účet? A mám do napísať na seba živnostníka alebo iba na seba neživnostníka?
    A ešte, ja už mám jeden bežný účet lebo som zamestnaní. Ten druhý chcem na podnikanie lebo budem podnikať popri zamestnaní. Nechcem mať môj osobný účet na podnikanie.

    Ďakujem za odpovede

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemusíš banke vešať na nos, že ho budeš používať na podnikanie. Len treba splniť oznamovaciu povinnosť voči DU. (a nemiešať súkromné platby s firemnými)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.