Zavrieť

Porady

zmenáren

chcem sa spýtat ohladom účtovania zmenárne v JU, jedná sa o rok 2008:
Ide o to, že na konci roka zostalo v pokladni Sk cca 4 mil. Sk, plus značne vysoká suma EUR,USD-tým vznikol k 31.12. vysoký kurzový rozdiel, čím vznikla vysoká strata.Je normálne, ak výsledok hospodárenia je strata cca 500 tisíc, ale pokladna je taká vysoká?Poprípade, dá sa to nejako upravit?
Viem, že ide o danové priznanie za 2008, ale dostala som za úlohu skontrolovat a zistila som tieto skutočnosti.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    tereza5 Pozri príspevok
    chcem sa spýtat ohladom účtovania zmenárne v JU, jedná sa o rok 2008:
    Ide o to, že na konci roka zostalo v pokladni Sk cca 4 mil. Sk, plus značne vysoká suma EUR,USD-tým vznikol k 31.12. vysoký kurzový rozdiel, čím vznikla vysoká strata.Je normálne, ak výsledok hospodárenia je strata cca 500 tisíc, ale pokladna je taká vysoká?Poprípade, dá sa to nejako upravit?
    Viem, že ide o danové priznanie za 2008, ale dostala som za úlohu skontrolovat a zistila som tieto skutočnosti.
    Ďakujem za pomoc.
    ja nevidím problém ak ste zmenáreň a máte valutovú pokladnicu...má to vplyv na základ dane...takže ja v tom nevidím problém. Samozrejme za predpokladu že je pokladňa riadne vedená.

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    Dozvedela som sa, že pracovníčka v zmenárni si peniaze nechávala pre seba.Takže preto je pokladna taká vysoká.Ide taktiež aj o skreslený výsledok hospodárenia, lebo tie peniaze sa mali predávat banke ako zdanitelný príjem.Takže ja mám nákup valút-prevádková réžia v SK, ale nemám predaj banke -príjem v Sk.Neviem, čo s tým....Ďakujem

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Akoze pre seba? A co inventura? "Pracovnicka" je zamestnanec alebo samotna SZCO?

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    pracovníčka je zamestnanec.Inventúra?-vraj to prebiehalo tak, že majitel sa ozval kedy príde, pracovníčka si požičala peniaze na úrok, majitel odišiel, peniaze sa vrátili aj s úrokom.Vznikol z toho bludný kruh s milionmi v strate.Valutové knihy sa robili dodatočne...Neviem ako to mám spravit

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nemam skusenosti s uctovanim zmenarne, neviem, ake su tam specifika. Ale vo vseobecnosti ak je uctovnou jednotkou SZCO, viem si predstavit, ze by sa ta pokladna mohla znizit vydavkom na osobnu spotrebu podnikatela - vydavok z pokladne.
    človiečik Vladimír Ozimý
    tereza5 Pozri príspevok
    pracovníčka je zamestnanec.Inventúra?-vraj to prebiehalo tak, že majitel sa ozval kedy príde, pracovníčka si požičala peniaze na úrok, majitel odišiel, peniaze sa vrátili aj s úrokom.Vznikol z toho bludný kruh s milionmi v strate.Valutové knihy sa robili dodatočne...Neviem ako to mám spravit
    tam nemáte čo vy robiť. V prvom rade je potrebné mať stav pokladne k určitému dátumu. Ak vám samotná SZČO deklaruje takýto skutočný stav v pokladni tak sa netrápte. ak to tak nie je potom samozrejme treba urobiť úpravy zostatkov na zákade inventúry a na pracovníčku asi trestné oznámenie...Vy ako účtovníčka nemáte predsa za úlohu zisťovať či niečo je skutočnosť alebo nie...to by ste mali mať predložené účtovnou jednotkou...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.