Zavrieť

Porady

začiatočník

Dobrý večer , chcel by som len pár stručných informácii či som všetkému poriadne porozumel a či nebudú opletačky na živ.úrade. Predmety mám takéto

uskutočňovanie stavieb a ich zmien
prípravné práce k realizácii stavby
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
demolačné a zemné práce
maliarske a natieračské práce
reklamné a marketingové služby
prenájom hnuteľných vecí
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
faktoring a forfaiting
poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
veľkoobchod v rozsahu voľných živností
maloobchod v rozsahu voľných živností
skladovanie
realizácia a úpravy plôch verejnej zelene
upratovacie služby
marketing a prieskum trhu a verejnej mienky
predaj pohonných hmôt
zemné a prípravné práce pre stavbu
Reklamná činnosť
reklama, propagácia, inzercia
prenájom reklamných plôch a zariadení
prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľnej živnosti
podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
čistenie budov
reklamné činnosti
kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovanie obchodu
obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

__________________________

Pri týchto som si neni moc istý

činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
sprostredkovanie obchodu
uskutočňovanie stavieb a ich zmien - Niekde hovoria ze treba osvedcenie , niekde že netreba , kamarát neni murár ma sro a ma to tam ... teda aký rozsah mám teda chápať ? bolo mi povedané že do max.200m2 by mala mat stavba.


Ako som tak behal po internete všetky tieto činnosti okrem "uskutočňovanie stavieb a ich zmien" su voľné živnosti . Na ŽU za každú voľnú živnost 5€ avšak ak sa podáva elektronicky sú zdarma vid. tu :
http://zivnost.sk/zalozitzivnost.html

Oplatí sa to tam založit ? teda rsp.nechať to všetko na nich ??? lebo takto by som ušetril asi cca 200€ a čo je celkom peniaz. Sú doveryhodny ???

Ked toto všetko vybavím čo všetko budem potrebovať ? nejaké pokladničné knihy? alebo niečo také ? viesť nejakú historiu objednávok alebo dačo podobne ? ... Učtovníčku mám avšak ešte som sa u nej nezastavil a nerozobral to preto sa pýtam popredu.
Čo by som si mal odkladať ? (napr.bločky od benzinu/nafty ? )


Vrelá vďaka každému čo mi pomôže, neskutočne si cenním každú radu .

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ja len k tým predmetom podnikania - vyznačili ste ich v celku 32, časť z nich je však v neaktuálnom znení alebo sú duplicitné.

    Váš predmet podnikania by mal znieť:

    uskutočňovanie stavieb a ich zmien
    prípravné práce k realizácii stavby (zahŕňajú aj demolačné a zemné práce)
    dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov (zahŕňajú aj Maliarske, natieračské, sklenárske a tapetovacie práce)
    reklamné a marketingové služby
    prenájom hnuteľných vecí
    prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
    faktoring a forfaiting
    poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
    kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) - zahŕňa aj predaj pohonných hmôt
    sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
    skladovanie
    Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
    Čistiace a upratovacie služby
    Prieskum trhu a verejnej mienky
    sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
    sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
    činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov

    Elektronické podanie sa vo Vašom prípade určite oplatí u nás už od šiestich voľných živností a vy ich máte celkom 17.
    http://www.sroservis.sk/elektronicke-ohlasenie-zivnosti.html

    Pekný deň.
    Priorita je reklama, potom staveb.firma, a nakoniec upratovacie prace (tie ostatné poradenstva do buducnosti mozno) Asi sa opriem o sroservices... Vdaka budem vás kontaktovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.